Sizce hayal kurmak mantıklı bir şey midir? Mantıklıysa ne kadar mantıklı? Hayal kurmanın yararları var mıdır?

Hepimizin de yaptığı hayal kurmak ne kadar doğru bir şeydir?

gerçek olabilecek hayal kurmak daha doğrudur mesela görünmez olayım falan bunlar gereksiz olur.

Hayal kurmak bence doğru bir şeydir. Çünkü her insan hayal gücü kadar ileriye gidebilir. Hayal gücü olmayan bir insan yerinde sayar.

Hayal kurmak çok doğru ve güzel bir şeydir. Hele ki insan hayalini kurduğu şeyi yapmaya gayret gösterirse gerçekten hayatını olumlu yönde değiştirebilir.

Hayal kurmak insanı dünyaya bağlar. Kim hayal kurmaz ki zaten. Hayal kurmayan insanın yaşam gayesi de yoktur. Bir amaca ulaşmak isteyen insanlar hayal kurarlar. Doğal bir dürtüdür dolayısıyla. Bir de ütopik hayaller vardır. İnsanı hiç bir yere götürmeyecek hayaller.

Hayal kurmak her insana lazımdır hayal kurmak insanın beyin gücünü geliştirir.

mantıklı birşeydir ama hayatımız hayal kurmak da olmamalı ama dozunda olmalı.

Kesinlikle yararı vardır. Sonuçta bazı şeyleri kurduğumuz hayaller ile gerçekleştiriyoruz. O hayallerin peşinden gidip istediğimiz mutluluğu buluyoruz.

Yararı vardır. Aşırı uç hayallerin bile vardır. Hayal kuranlar daha inançlıdır yapacakları şeye.

Herşey hayal kurmakla başlar. Bir hayalin olacakki o hedef doğrultusunda başarı gelsin. Seni hedefe sımsıkı saran şeydir hayal. Ve icatların çoğu hayal edilerek bulunmuştur. Sadece gerçekçi hayal kurup, hayallerinizin peşinden koşmak gerekir.

eğer hayal kurmasalarda günümüzdeki hiçbir icat teknolojik gelişme olmazdı herşey hayal etmekle başlar.

hayal kurarak zihinsel antrenman yaparız aslında hayal kurmak bu yüzden önemlidir ama gerçekleri de bilmek gerekir

insan ileride Gerçek olmayacak hiçbirşeyin hayalini kurmaz mış hayal kuruyoruz İnşallah bir gün gerçek olur Bunun ümidini hayal ederek yaşıyoruz zaten

Hayal kurmak mantıklı veya mantıksız olarak nitelendirilmemeli her insan hayal kurar ve güzel birşey bence.

Bence mantıklı insan hayal etmeden gerçekleştiremez önce hayal edilmeli

Hayal kurmak insana huzur verir. Yani illa mantıklı bir şey olması şart değildir. Fakat ileride gerçekleştirmek istediğimiz bir şeyi hayal ediyorsak ayaklarımız yere basmalıdır. Gerçekleşmesi imkansız bir şeyi hayal edip psikolojik olarak kendimizi buna inandırırsak, bir zaman sonra psikolojik anlamda darbe alırız. Bu da bize zarar verir.

Hayal kurmak yararlıdır. Ancak gerçek ve hayal arasındaki çizgiyi bozmamak şartıyla.

kendini motive etmek için çok güzel hayal kurmak.

Hayal kurmak günlük hayatın monotonluğundan ve bunaltıcılığından uzaklaştırır. Ki, bana göre bu, mental sağlığımızı korumamız adına her gün zaman ayırmamız gereken yegane meşgaledir. Üstelik hayal kurmanın sınırı veya bir ayıbı yoktur. Bunun sağladığı konfor da anlatılamaz tabii.

Hayal kurarken mantik aramak gerekmez bence, ne kadar hayal kurarsan o kadar onu gerceklestirmek icin cabalarsin. Caba ve emek de dogal olarak basariyi getirir yani burda mantiksiz sacma bir sey yoktur ama tabi ki onun da bir siniri vardir imkansiz hayaller kurmak sadece sonunda uzulmemize sebep olacaktir…

Hayallerin o kadar belli başlı bir sınırı yoktur ne istersen onu yaparsın ki hayalleri güzelleştiren şey de budur zaten. Ve unutmayalım ki hayal kurmak seni öldürmez hatta senin içinde hayata karşı bir umut oluşturur. Hayal kurmak bedava ve hep de öyle olacak. Ama ben gerçek üstü hayaller kurmayı daha çok severim. Böylece gerçek dünyanın sıkıcı sınırlarından bir bakıma kurtulmuş olurum. Senin hayatın senin hayallerin senin dünyan.