Sizce hayır kurumlarına verilen bağışlar yerine ulaşıyor mu?

Sizce hayır kurumlarına verilen bağışlar yerine ulaşıyor mu?

Önemli olan niyet. Ben ulaştığını düşünmüyorum ama o niyetle veriyorum.

Hayır kurumlarına verilen bağışlar yerine ulaşır ve ulaştığına dair faturalarda istenirse gösterirler.

makbuz isteyebilirsin

bence bir kısmı kendilerinee kalıyo geri klanı ise dağıtılıyo

Ben hayır kurumuna veririm ulaştırıp ulaştırmamak onlara kalmıştır onların günahıdır.

Ulaştığını düşünüyorum. Çünkü yardımda bulunduğumuza dair fatura veriyorlar ve plaket gönderiyorlar.

Evet bence ulaşmaktadır Fatura vermeleri çok önemlidir tabi

Elbette bu konuya ilgili olarak her kuruma da güven olmaz. Devlet kurumları ve sivil çalışmalara açık vakıflar uygun olabilir.

Ben ulaştığını düşünerekten veriyorum . Eğer ulaşmasına engel oluyorlarsa günahı onların boynuna . Tabiki önüne gelen yere de hayır yapılmaz. Yapılan yerlerde de niyet önemlidir.

Şahsen ilk başlarda çok düşündürüyor acaba yapılan bağışlar yerine gidiyor mu diye.Örneğin Ramazan ve Kurban bayramlarında çok sık karşılaşıyoruz.Düşündürmüyor da değil yerine gidip gitmediğini bu paraların ne yapıldığını sonuçta görmüyoruz ama iyilik yapmak için hayırda bulunmak için yapıyoruz ama gerisini Allah biliyor

Bence hepsinde ulaşmıyor belli başlı şirketlerde ulaşıyor diye düşünüyorum. Özellikle dolandırıclık arttıkça insanların güveni böyle kurumlara karşı baya bir sarsıldı.