Sizce Hayvanlara işkence eden çocuklar topluma kazandırılabilir mi?

Son zamanlarda artan hayvana şiddet vakaları ve son olayda hamile kediyi köpeğe parçalatan çocuklar.Açıklamalarında hiç pişman olmadıkları gibi seni de öldürürüm gözümü kırpmam gibisinden açıklamalar ile kan dondurdu.Sizce bu çocuklar gibileri topluma kazandırılabilir mi ve nasıl?

Hayır kazandırılamaz sebebi ise onlar cani yetiştirilmiştir fakat belki onlara şefkat göstererek denenebilir.

O çocuklar ciddi sorunları olan ruh hastalarıdır. Topluma kazandırılsa bile bir ölçüye kadar olur bu durum.

Evet bence kazandirilabilir atalarimizinda dedigi gibi agac yas iken egilir sozunu ele alabiliriz uygun tedaviler karsinda bir cocuk topluma neden kazandirilmasinki. Mesela o cocuga tedavi sureci boyunca evcil hayvan verebilirler.

Tabi kazandırılabilir ki onlar daha çocuktur iyi bir eğitimle her türlü kazandırılabilir. Bi çocuk bir hayvana kiyamaz ki

Tabi ki kazandırılabilir. Çocuk onu bilinçli bir şekilde yapmaz bir büyüğünden gördüpü için tekrar eder ona bu davranışının yanlış oldugu anlatılır ve engellenirse vazgeçer.

Çocuklar yapısı gereği gelişme evresindedir.Bu denli ağır psikolojik sorunları olan çocuklar için ise uzun dönemleri kapsayan rehabilitasyon işlemlerinden sonra topluma kazandırmak pek tabii mümkündür.Özellikle son zamanlarda haberlere’de yansımakta bu konu çok üzücü umarım somut adımlar atılır,çünkü gördüğümüz kısmın iki katı görmediğimiz benzer olaylarda yaşanıyor her gün.

Hayvana eziyet eden insan olamaz çocukken bunu yapan büyünce daha çok zarar verir o yüzden ben çok bir şey beklemiyorum.

Çocuk oldukları için akılları çabuk çelinebilir. Bu yüzden cevap tabiki de topluma bir kez daha kazandırılabilir.

evet olur cünkü namaz kılan kişiyi o yoldan cıkarmak için ugrasır namaz kılacagı zaman bi an üstüne cöker uyuşukluk hissetirir kendilerini gösterirler kuran okımalarına izin vermezlerevet olur cünkü namaz kılan kişiyi o yoldan cıkarmak için ugrasır namaz kılacagı zaman bi an üstüne cöker uyuşukluk hissetirir kendilerini gösterirler kuran okımalarına izin vermezlerevet olur cünkü namaz kılan kişiyi o yoldan cıkarmak için ugrasır namaz kılacagı zaman bi an üstüne cöker uyuşukluk hissetirir kendilerini gösterirler kuran okımalarına izin vermezlerevet olur cünkü namaz kılan kişiyi o yoldan cıkarmak için ugrasır namaz kılacagı zaman bi an üstüne cöker uyuşukluk hissetirir kendilerini gösterirler kuran okımalarına izin vermezlerevet olur cünkü namaz kılan kişiyi o yoldan cıkarmak için ugrasır namaz kılacagı zaman bi an üstüne cöker uyuşukluk hissetirir kendilerini gösterirler kuran okımalarına izin vermezlerevet olur cünkü namaz kılan kişiyi o yoldan cıkarmak için ugrasır namaz kılacagı zaman bi an üstüne cöker uyuşukluk hissetirir kendilerini gösterirler kuran okımalarına izin vermezlerevet olur cünkü namaz kılan kişiyi o yoldan cıkarmak için ugrasır namaz kılacagı zaman bi an üstüne cöker uyuşukluk hissetirir kendilerini gösterirler kuran okımalarına izin vermezlerevet olur cünkü namaz kılan kişiyi o yoldan cıkarmak için ugrasır namaz kılacagı zaman bi an üstüne cöker uyuşukluk hissetirir kendilerini gösterirler kuran okımalarına izin vermezler

Eğitim seviyemiz çok düşük toplumdaki çocukların çoğu ruhsal olarak hasta bence her okulda 10 tane psikolog görev almalı bu olayların önüne geçilebilir herkes tedavi edilir

Bu tür insanların tedavi olmaları gerekir. Bir insan yaptığı şeyden pişman olmuyorsa biri de yapar ikiyi de yapar. Topluma kazandırmak biraz zor olur. Böyle gelmişler, böyle de giderler. Bu kişileri toplumdan uzak tutmak gerekir.

Kazandırılabilir evet ama ciddi psikolojik tedaviler sonucunda kazandırılabilir çünkü bunları yapan bireylerin psikolojileri ağır şekilde bozuktur.

Gerekli psikolojik desteği alırlaraa topluma kazandırılmaları mümkün olacaktır.Fakat çocuğun ailesinin de incelenmesi gereklidir.Ailede şiddet olayları varsa çocuğun şiddete olan eğilimi azalmaz aksine artış gösterir.Hayvanlara zarar vererek başladığı kötü huyları insanlara da zarar vererek devam ettirebilir.

Bu şekilde yetişen çocukları özel psikolojik tedavi ve desteklerle topluma kazandırılabilir. Sonuçta çocuk bu illaki bir yerde duracaktır. Küçüğüken elma,erik çalan çocuk ömür boyu çalmayla mı büyüyecek, çünkü zamanla onlarda yaptıklarıyla pişman olacaklardır.

Doğru kişiler tarafından eğitim ve psikolojik detsek aldığı taktirde tabi ki de topluma kazandırılabilir. Çocuklar bilinçsiz bir şekilde yapıyor olabilir ve bunun önğne de geçilebilir.

Hayvanlara işkence eden çocuklar büyük ihtimalle sadisttir. Ailelerinden şiddet görüyor olabilirler. Önce aileleri araştırılmalı, daha sonra çocuklar rehabilite edilmeli.

T abiki ama üyü bir bakıcı ve eğitimcinin yanında olması lazım iyi biri yanında olmazsa bu işi yapmak büyük derecede zorlaşır hatta imkansızlaşa bile bilir yani çocuklar deişiik varlıkalr bundan dolayı olomaz :smiley:

Her insan bir psikoloji ile doğar. Eğer bu psikoloji doğru yönlendirilirse olumlu sonuçlar elde edilir.

Tamamen yetiştirilme tarzıyla alakalı. Elbette çevresel faktörler de etkili ama en çok ailenin rolü var çocuğun iyi veya kötü yetişmesinde.
Ne zaman ebeveyni ile gezip de kedi, köpek sevmeye yeltenen çocuk görsem, annesi ya da babası, yanında kim vara sert şekilde uyarıyor çocuğu. Dövmekle tehdit edeni bile gördüm. Kısacası çocuğa hayvan sevgisi aşılamayı bırakın, aksine hayvanı yok edilmesi, sevilmemesi gereken bir canlı olarak gösteriyorlar. Aile içinde de, çocuk yanında şiddet durumları yaşanıyorsa haliyle çocuğun psikolojisi de olumsuz yönde etkileniyor. Bu tip çocukları topluma kazandırmak oldukça zordur fakat henüz çocuk yaştayken iyi yönde eğitilebilirler. Çocukluk döneminden çıkan ya da çıkmaya başlayana hiçbir şey fayda etmez. “Ağaç yaş iken eğilir” demiş atalarımız. Bir insan, küçüklükte evrilir iyiye doğru ya da kötüye doğru.