Sizce her insanın ruh ikizi var mıdır?

Sizcede bu dünyada bir kişinin ruh ikizi varmıdır düşünceleriniz nedir ?

Kesinlikle vardır. İlla sevgili olarak düşünmeye gerek yok. En yakın arkadaşında ruh eşin olabilir.

O ruh ikizim nereydese çıksın gelsin iki okey falan atarız gerçi her insanın ruh ikizi yoktur benzeri vardır

bu kalabalık bir dünya da mutlaka vardır diye düşünüyorum.

kesinlikle vardır da her insan kendisi bulamıyor bazılarımız bulabiliyoruz bazılarımız sadece arıyoruz işte sorun orada tam olarak…

Evet herkesin ruh ikizi vardır. Ama önemli olan onu bulabilmektir. Bazen bulduğumuzu zannederiz ama vakit geçtikçe yanıldığımızı düşünürüz.

İnsanların ruh ikizleri olduğuna kesin inanırım önemli olan kalbınin ruh ikizini bulması.

Yoktur bence. Olsaydı eğer illaki karşılaşılırdı diye düşünüyorum.

Ruh ikizli diye bir şey olduğuna inanmıyorum. Tek yumurta ikizi de olsanız çift yumurta ikizi de her ruh tektir. Tek tanrılı dinler için de durum bu dinlerin inanç felsefeleri gereği öyledir. Ben bu yüzden ruh ikisine inanmıyorum.Hatta ve hatta ruh öküzüne olan inancım ruh ikizine olan inancımdan katbekat daha fazladır. Hani ruh dediğimiz şey zannedildiği gibi bir karakter değildir. Ruhun bilinci meselesi bile tartışmalıdır .

Bilimsel olarak tabikide ruh ikizimiz yoktur yüce Allah her insanın ruhunu bir tane ve eşsiz olarak yaratmıştır. Lakin bu söylem zamanla hayatımıza girmiş vedilimize yerleşmiştir. Yapısal olarak kendimize benzeye kişileri bu şekilde adlandırmayı seçmişizdir. Yani bu bir söylemdir sadece.

Yüce Allah bizi bu şekilde yaratmamış eşsiz ve tek olduğumuz kesin bu işler tamamen halk arasında dolaşan hurafeler.

Her seyi cift Yarratik ayetine gore subhesiz dogrudur.