Sizce ilkokul 5 sene fazla değil mi?

Sizce İlk Okul 5 Sene Fazla Değil mi?

Daha kısa sürede bu İlk Okul evresi atlatılamaz mı?

Daha kısa olsa keşke sonuçta hazırlık aşaması artık çocuklar daha zeki ve daha fazla imkânlara sahipler, bu yüzden bu süre kısaltılıp daha yetkin ve donanımlı nesiller yetiştirmeye bir an önce başlamalı ve ülke olarak farkımızı daha fazla göstermeliyiz

Bence 6 yıl olması lazım ilkokulun biz hala eğitimden öteye geçemedik maalesefki

Eğitim sisteminin komple elden geçirilmesi gerekir.Baya derin tartışılıp ayarlanmalı

Yani 5 sene bir bakıma çok çünkü çocuklar 2-3 sene içerisinde gereken herşeyi alıyor ve öğretiliyor. son seneler artık tekrarı gibi hatta buna yorum yapacak olursak eğitim sistemimizde büyek eksiklikler mevcut önce onları toplamalı ve eğitim sistemini değiştirmeliyiz.

Bence eğitim yıla göre değil çocuğun kapasitesine göre olmalı. Dersleri çocuğa diretmemeli ona uygun ve becerilerini ortaya çıkaracak aktiveteler ile oluşturulmalı.

İlk okul 5 sene değil ki. İlk okul ana okulu dahil 5 sene ola bilir 4 sene ilk okul 4 sene orta okulu 4 sene lise dir.

Ilkokul bes sene degil artik sanirim. 4 sene. Bence normal ama ortaokul lise cok uzun bence.

Bizim zamanımızda? Okulda 8 sene okumuştuk? Dile kolay değildir. O ilköğretimi okumak, şimdilerde çok karmaşık hale getirdiler. 5 sene gayet iyidir.

İlkokul 5 sene değil 4 sene zaten hali hazırda. Ben bu sürenin yeterli olduğunu düşünüyorum.

İlkokulun 5 sene olmasındansa okul önvesi eğitimr biraz daha önem verilmeli diye düşünenlerdenim çünkü çocukların o ortama daha önceden alışması kendileri için de iyi olacaktır

Çocukların iyi eğitim alması için bence ideal. Biz üniversitelilere yapıldığı gibi bütün dersleri bir anda yüklememeliyiz.

Bence gayet normal , hatta orta okulun fazla olduğunu düşünmüyor değilim…

Eski sistemdeki gibi 5 yıl ilkokul 3 yıl orta okul 3 yılda lise gayette başarılı buna dönülmeli bence …

Yeni sistemle dört yıl oldu diye biliyorum. Dört yılda çok uzun bir süre değil.