Sizce insan kan'dan neden ürperir?

Sizce insan kan’dan neden ürperir?

Bunun sebepleri nedir?

Kan insana her zaman ürpertici gelmiştir.Bir çok izlediği filmde veya dizide ya da bir kişinin ve hayvanın kesilerek öldürülmesinden dolayı insan her zaman az da olsa kandan korkmuştur.Kafamızı bir yere çarpsak kan yoksa korkmayız ama kan varsa hemen telaşla hastaneye koşarız.

Ben kandan ürpermiyorum. Aksine bir yerlerimi kanatmaya, kanattığım yerlerle uğraşmayı çok seviyorum. Sadece kanamasından korktuğum burnum var ama bundan neden korktuğumu henüz bende bilmiyorum. Şu yaşıma kadar hayatımda sadece 1 kere kanadı ve hüngür hüngür ağladım korkudan. Ama bunun dışında hiçbir kan görüşümde ürpermem.

insanın içindeki bir madde olduğu için bide sıvı kırmızı renkli insanı bu yüzden tedirgin ediyor bir de kanın akması insanın yaşamının sonunu ifade etmektedir bu yüzden

Kan şekerinin düşüklüğü nedeniyle insanda titremeye benzer bir şekilde ürperir.

Ben kandan Ürper miyorum ama kimi insanların midesi bulanıyor tiksiniyor lar bu yüzden de ürperiyor lar kimlerin de kan tutuyor Allah’tan ben ne kandan ürperiyorum ne de beni kan tutuyor

Ben kan görünce falan hiç ürpermiyorum, ama bazı insanlar bayılma derecesine gelebiliyor. Sebebi kendilerini yaralanmış veya kanlı bir şekilde hissetmeleri olabilir, bunlar baş dönmesine yol açabilir diye düşünüyorum.

Kan genellikle kötü durumlarda meydana çıktığı ve insanlarda kan olduğu zaman kötü bir şey olduğu düşüncesi olduğu için birçok insan kandan korkuyor.