Sizce işçiler hak ettiği değeri ve maaşı alıyor mu?

Sizce işçiler hak ettiği değeri alıyor mu, hak ettiği ettiği maaşı ücreti alıyorlar mı? Bence hak ettiği değeri görmüyor ve maaşları çalıştıklarına göre az alıyorlar diye düşünüyorum.

Aldıkları maaş açlık sınırının altında. Hak ettikleri kölelik değilse tabi ki alamıyorlar!

Bu ülkede hiçbir işçi hakettiği maaşı alamıyor malesef.

Aynen öyle katılıyorum. Zam yapıyorlar ama sadece maaşa değil her şeye yapıyorlar fazlasıyla ya önceden 50 liraya bütün evin alışverişini yaparken şimdi 300 liradan aşağı yapılamıyor. Aldığım maaş ödemelerime yetmiyor kredi kartından çekiyorum yetmiyor çünkü. Kit kanaat geçiniyoruz.

Maaşlara zam yapsalar da her şeye zam yapıyorlar. Çok bişey farketmiyor yani.

Tabikide almıyor. Zaten Türkiye’de hak ettiğini almak gerçekten fazlasıyla zor.

Bence hakkettiklerinden çok aşağıda maaş alıyorlar çünkü iş gücü açından memurlara göre daha çok yorucu ve yıpratıcı ağır işlerde çalışıyorlar.

Günümüzde artan fiyatlar nedeniyle işçi maaşlarına yapılan zamlar bile yeterli olmuyor, işçiler kendini geçindirmekte çok zorlanıyor.

Hayır.
Patronlar kadar kazanmıyorlar. İş batınca patron zarar ediyor ama sigortadan ya da kalan malların ve demirbaşların satışından bir miktar zararları karşılanıyor. İşçinin içerde kalan ödemeleri buharlaşıyor.

bence hakettikleri maaşı aldıklarını sanmıyorum böyle zor bir dönemde çoğunluğun iş aradığını öne getirerek bazı iş sahipleri çalışanları zor duruma sokuluyor ve değer verilmiyor rahatça işten çıkarmaktan da kaçınmıyor .

Hayır ben almadıklarını düşünüyorum işcilerin işleri oldukça ağır ve bir çoğu asgari ücret alıyor . Bu yuzden onlara hak ettiği değeri vermeliyiz.