Sizce İstanbul Neyin Başkenti olur?

İstanbulu tanıtıcak olsanız … Başkenti diyeceğiniz ne olabilir ?

bence bana göre istanbulun başkenti ankara olurdu bana göre

İstanbul için modanın başkenti diyebilirim fakat bu çok sıradan olur çünkü herkesin aklına gelir bu. Ben medeniyetlerin başkenti demek isterim çünkü birçok farklı ülkeden insanı içinde barındırıyor.

Ben İstanbul’a anlatırken ya da bir başkent sıfatı verirken mutlaka modanın ve modern şehrin başkenti diye sınıflandırırım. İstanbul tekstilin başkenti. Gezmenin başkenti. Bütün güzellikleri toplandığı yer.

Kalabalığın,Trafiğin,eğlencenin,tarihin, çoğu zaman mutluluğun o kadar kötü tarafını saydımığımız halde vazgeçilmezimiz belkide en çok bu yönü ile tanıtmak gerekir

Ülkemizin resmi başkenti her ne kadar Ankara olsa da fiili başkenti İstanbul olduğu kanaatindeyim. Çünkü ekonomi, nüfus açısından baktığımızda Türkiye’nin kalbi durumundadır. Ankara ise sadece bürokrasinin başkentidir.

Endüstri, siyaset, moda, aklınıza gelebilecek her konuda İstanbul başkent olmayı hakediyor.

Ekonominin ve iş dünyasının başkenti olur kesinlikle.

istanbul dünyanın başkenti diye bir söylenti duymuştum böyle birşey olabilir çünkü istanbulun nüfusu oldukca fazla ve trafik açısından dunyada sıralamasında girmişliği var istanbul sürekli gündemde olduğu için dünyanın baskenti olabilir