Sizce Koronavirüs dünyada kaç kişiye bulaşacak?

Şu an dünyada 1.5 milyon koronavirüs görülmüş vaka var. Sizce vaka sayısı kaça kadar çıkacak?

bence koronavirus dünyadaki insanların %80 ine bulaşır çünkü yayılması çok olağan bir virüs

Birçok kişi virüsün çoğu kişiye bulasacağını ancak çoğu kişi de aynı şekilde iyileşeceği söyleniyor. Dr Mehmet öz. de bunu katılıp bu “virüse ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyi”
Açıklamalarında bulundu.

Bunu bilmek biraz zor ama eğer kasıtlı olarak virüs çıkarıldı ise ortaya dünya nüfusunun büyük çoğunluğunu yok etmek amaçlanıyodur bunu da ancak yapanlar belirler muhtemelen milyarlarca can kaybı olacak

Bence dünyadaki tüm ülkelere tamamen bulaşacak tam sayı olarak ise 1.000.000 kişiden fazla kişiye bulaşabilir. İnşallah ülkemizde çok fazla kişi ölmez

3milyonu bulur diye tahmin ediyorum

Dünya genelinde bence bulaşmamış kimse kalmaz. Sadece çok rahat atlatacak insanlar olduğu için yani kimisi grip gibi geçiriyor ya bence bir kısmı öyle atlatacak. Ama bulaşmamış kimse kalmayacak bana göre. Yani virüse dur bana gelme diyemeyiz. İlla bir şekilde olacağı varsa oluyor.

bence bir çok kişiye bulaşıcak kesin rakam verebilmemiz ve tahminde bulunabilmemiz biraz zor . çoğu kişiye bulaşıcak ancak herkes aynı reaksiyonu göstermeyecektir kimisi çok çabuk atlatabilecek ancak bağışıklık sistemi düşük olan , kronik hastalığa sahip olan , ve yaş olarak risk grubunda olan kişiler için çok ciddi sonuçlarla neticelenicek. umarım hepimiz en sağlıklı şekilde hiç bulaşmadan atlatabiliriz bu süreci .

En az 5 milyon kişiye bulaştı.