Sizce mutluluk nedir, mutlu olmanın yolları nelerdir?

Mutlu olmak için neler yapmalıyız? Sizce mutlu olamayan insanların mutsuzluk sebepleri nelerdir?

Merhaba Lütfen herhangi bir profil resmi yükleyin, aksi halde bir sonraki sorunuz onaylanmayabilir. İyi günler dilerim.

Herkesin derdi farklıdır. Kimisi parası vardır sağlığı yerinde değildir evinde huzur yoktur. Kimisi fakirdir evinde huzur vardır ama daha iyi hayat şartları olmadığından evlatlarına daha iyi hayat yaşatamadığından mutsuzdur. Kısacası herkesin farklıdır.

mutluluk askla sevgıyle yapılan ve onunla mutlu olmayı bılmektır

Öncelikle soruyu soran arakdaşıma merhaba demek istedim şimdi soruya geçtim benim açımdan mutluluk farklı bir histir veyahut duydudur diyelim biz buna alışılmadık birşeydir bu be mutluluk çok güzel dünyanın en güzel hissidir buna örnek verecek olursam sınavdan yüksek not alırsan sevinirsin sevinir isen yüksek sevinç nedeniyle vücudunda mutluluk salgılarsın annenin san karşı en sevdiğin yemeği yapması seninde afiyetle yemen seni gerçekten çok sevinidirir ilk çalıştığın veya çalışmaya başladığın maaşın ile bir araba aldın maaşın karşılığında bu durum senin açından çok güzel olur çok sevinirsin bunun karşılığında dünya senin olur derler ya gerçektende dünyalar senin olur iyi olması istediğin bir iş içinde geçerli sevinmeye ve sevilmene bakmalısınız bunu bilirsiniz bu hayattımızın doğası ve kanunudur aslında bizler için sevgili arkadaşlarım gende siz mutluluk için adımınızı ilkadımını at ve adım atmaktan ise asla korkamayınız inadına deneyin siz günün sonunda mutluluk denen güzel duygu yakalayacaksınız o şansı bir sizde belki ne bilirsiniz hak kazanacaksınız herzaman mutluluğunuz ve hayallerinizin doğrultusunda gitmek bir önemli fayda vardır herkese sağlıcaklar.

Bana göre mutluluk sevdiklerim ile birlikte olmaktır. Mutlu olmak için birbirimize karşı anlayışlı olursak kalp kırmaz isek mutlu olabiliriz.

Mutluluk sağlık ve huzurlu bir ortamda yaşamaktır. Onun harici fasa fiso bence. Sevdiğin kişi ile birlikteysen ve sağlığında yerindeyse gerisi boş vallahi.

Huzurun sağlığın yerindeyse evladın varsa senden mutlısu yok

mutluluk Bir kuşun kanadında saklı göklerde süzülmek gerek mümkün değil buda mutsuzluğun tek sebebi ise sevgisizlik ve parasızlık

Kişi kendi kendine mutlu filan olamaz bence birinin mutlu etmesi gerek.

mutluluk istedigin kisiyle istedigin yerde olmaktir bence . Hrm zaten istemedigin yerde nasil mutlu olabilirsin ki?

Bnece mutluluk kafası estiği şeyleri yapmak başkasının dediklerini değilde kendi dedikleriyle birşeyler ortaya koymaktır.

Kişiden Kışiye Değişen Göreceli Bi Kavram Mutluluk.Zor Yakalanıp Değeri Iyi bilinmesi gerek

Bence mutluluk eğlenmektir. Eğlenmeyen insan mutlu olamaz bence. Bunun için özgürce gez dolaş eğlen müzik dinle sosyal aktivitelere katılmalısın.

Mutluluk nedir ? Mutluluk insanın derdinin hiç olmamasıdır. Nasıl mutlu olunur bence mutluluk herşeyin ortasında yetinebilmektir. Yani lüks villalar lüks arabalar mutlu etmez bu dünya kısmı Din ise hayata bağlar insanı bu dünyanın geçiciliğini anladığım zaman birden çok fazla hedefimiz oluşmaya başlıyor. AYRICA BU SADECE BU DÜNYA DA MUTLULUK ARAYANLAR ALLAHTAN UZAK OLANLARDIR

bence mutluluk insanın bakış açısıdır neye nasıl bakarsan öyle görürsün eğer bardağın dolu tarafından bakmayı bilirsen hayatın her zaman keyfini çıkarırsın

Mutluluk bir zorluğa karşı aşılan dirençtir diyor nietzsche bende katılıyorum bir direnci aşarsan mutlu olursun.

Bir paragraf okurken karşılaşmıştım ve çok güzel bir şekilde anlatılmıştı.
“Mutluluk cebimizdeki bir kalem gibidir,o kalemi çıkarıp kullanmak ise bizim elimizde…”

bence mutluluk bir parça huzur ve sevdiklerin tarafından karşılıksız bir şekilde sevilmektir.

Mutluluk, subjektif bir kavramdır. Biri için mutlu olmak; nefes almak başkası için kitap okumak, bir diğeri içinse bir hayvanı sevmektir. Ya da bir öğrenci için sınavı geçmek iken mutluluk, anne içinse yavrusuna sarılmaktır.