Sizce öğrenilmesi gerekli olan diller hangileridir ve hangisi hayatımızda daha çok işe yarar?

Sizce öğrenilmesi gerekli olan diller hangileridir ve hangisi hayatımızda daha çok işe yarar?

Yabancı dil konusunda öğrenilmesi gereken diller dünya genelinde en çok konuşulan diller olması çoğu anlamda yabancı dil bilen kişiye faydalar sağlayacaktır. Bir sili sevdiğiniz için öğrencekseniz şayet popüler değilse sağlayacağı pragmatik fayda çok daha az olacaktır. Dünya genelinde en çok konuşulan diller; İngilizce, Çince ve İspanyolca gibi dillerdir. Bir kişi şayet bu üç dili de biliyorsa dünya genelinde nerede ise nüfüsün yüzde otuz beş veya ellisi ile anlaşabilir. Özellikle iş hayatında İngilizce kaçınılmazdır. İngilizce bilmeniz gerekir. Günümüzde İngilizce’den sonra ülkemizde daha çok İspanyolca öğrenmektedir. Daha sonra Japonca, Almanca, Fransızca gib diller vardır. Ben bazı iş ilanlarında Arapça, Korece, Flemenkçe ve Portekizce dil ilanları da görmüştüm.

İngilizce ortak dil olduğu için ingilizce ve almanca konuşmak yeterli bence çünkü genelde bu 2 dil üzerinden isler yapılıyor

İngilizce şart ama yanında da bir de rusça ve çin ce olursa tadından yenmez…

İngilizce, gerçekten de “dünyanın dili”. Fakat İngilizcenin yanı sıra, gelişme göstermene başka diller de yardımcı olabilir. Öğrenilmesi gereken diller çok sayıda.

Yaşadığın ve gitmek istediğin, coğrafyalara göre değişir o, ona göre dil öğrenmek gerekir ama evrensel dilleri öğrenmek daha mantıklı.

Dünyada etkin dil olarak İngilizce gibi görünüyor ancak olaya nüfusla bakınca Çince de baya bir önemli konumda. Benim favori dillerim Arapça ve İspanyolcadır.

Bir söz vardır ,kişinin ilk öğrenmesi gereken dil tatlı dildir ,diye. İngilizce bir dünya dili bu yüzden İngilizceye ne kadar hakim olursak bize o kadar avantaj getirir. İkinci yabancı dil olarak dünyada çokça konuşulan Almanca ,Fransızca ,Arapça gibi dilleri tercih edebiliriz.

Çoğu ülkede ingilizce konuşulduğu ve global dil olduğu için, ilk olarak ingilizce şart bence. Daha sonra sıklıkla kitapçıklarda karşılaştığımız almanca, arapça bunlar önemli bence.

Bence en çok öğrenmemiz gereken dil ingilizcedir çünkü türkiye hariç diğer ülkelerin çoğu ingilizceyi biliyor ortak bir dil olarak kullanılması için öğrenilmesi bilinmesi gerekiyor ma okullarda yeterli bilgi verilmiyor dil konusunda.

En başta ingilizce öğrenilmelidir dışarıda veya en çok bilgisayar kullanırken lazım oluyor.

Arapça ve İngilizce öğrenmek her türlü işimize yarar. Türkçeyi de gerçekten düzgün konuşmalı ve yazmalıyız.

İngilizce artık zorunlu bir dil olduğu için söyleme gereksiniminde bulunmuyorum.
Aslında yapacağın işe göre değişir. Örneğin ben, ekonomi ve ticaret alanındayım. İngilizceyi belli bir seviyeye çıkardıktan sonra, Mandarin (Çince) öğrenmeye başladım. Hatta eğer İngilizce bilmiyorsanız, vaktinizi kaybetmeden Asya dillerine yönelin. Arapça, Rusça bunlar da geleceğin dilleri arasında.
Bir arkadaşım hostes ve orta düzeyde İngilizce biliyordu. Herkes ek bir dil istiyordu. Genellikle Almanca, Fransızca tercih ediliyordu. Az talep olduğu için, 1 sene içerisinde Rusça öğrenerek, hava yolunda işini garantiledi.

Tabiki ingilizcedir. sebei açık uluslararası bir dil suriyeyede gitsen bu dille iletişim kurabilrsin.