Sizce SMS halen mesajlaşmak için sık şekilde kullanılıyor mu?

Biliyorsunuz ki telefon operatörleri ne paket olursa olsun içine 5000 sms , 1000 sms koyuyorlar. Sms içermeyen paket yok , sizce sms halen yaygın kullanılıyor mu ?

Kişiler artık aksi fazla kullanmasada , kurumlar bazen bilgilendirme mesajı olarak bazende reklam amaçlı olarak SMS hizmetini kullanıyorlar.

Ben hemen hemen hiç kullanmıyorum. Özellikle watsup tan sonka SMS kullanımı neredeyse ortadan kalkmış durumda.

Whatsapp geldiğinden beri eskisi kadar sık kullanmıyorum internetim olmadığı zamanlarda kullanıyorum.

Çok nadir kullanıyorum sms olayını artık whatsapp daha kolayıma geliyor olsa gerek :slight_smile:

Bana önceden SMS dayanmazdı şimdi 1000 tane var paketimde bir tane bile kullanmıyorum onun yerine artık herkeste WhatsApp var.

Çok fazla kullanılmıyor. Ben arada kullanıyorum ancak çok fazla tercih ettiğim bir bölüm değil. Günümüzde daha çok kullanılan whatsapp programıdır diyebilirim. Çünkü aşırı kullanılan bir uygulama.

Hayır SMS devri kapandı. Çok nadir durumlarda kullanılıyor. WhatsApp’tan sonra SMS artık sık kullanılmıyor. Ben uzun bir aradan sonra ilk defa kullandım. Hanımın köyde internet paketi bitince bana mecburen SMS atmak zorunda kalmış ben de ona bilmukabele SMS ile karşılık verdim.

Sadece eşimle o işte iken hala mesajlaşıyorum. Bu bize geçmişte yapışıp kalan bir alışkanlık bir türlü kurtulmak mümkün olmadı :slight_smile: Onun haricinde kimse ile doğru düzgün mesajlaşmıyorum. Ama eskiden de öyleydi. Özlediğim kişileri direk ararım. Ya da yüzyüze görüşmeyi tercih ediyorum. Benim açımdan değişen birsey olmamış.

Çevreyi pek takip etmiyorum ama ben, çoğunlukla sms kullanıyorum. Whatsappı sadece grup yazışmalarında ya da dosya göndermede kullanıyorum.

kullanılıyor. Ben hala internetimin olmadığı durumlarda sms kullanırım ve gayet işime yarıyor. Olursa bazen insanın konuşma dakikası yok . SMS imdada yetişiyor.

Watshap uygulaması çıktığından bu yana artık sms in çok kullanıldığını zannetmiyorum.Sadece internet paketin bitince mecburiyetten kullanıyorum.

Evet bence çünkü çevremde gördüğüm kadarıyla hala SMS kullanımı sık

watsap ve diğer platformlardan mesajlaşma başladığı için sms artık malesef kullanılmıyor. Operatörlerin de bunu zorla pakete dahil etmeleri gereksiz bir davranış.

Eskisi kadar sık olmasa da elim mesaj atmak üzere telefona gidiyor. Ama eskisi kadar mesajlaşmak sık şekilde kullanılmamaktadır.

Hayır tabi ki kullanılmıyor. Herkes wp yi yada mesengırı tercih ediyor. Çok daha rahat ve ucuz olduğu için. SMS telefonun şarjı yoksa bulunduğumuz yerde Interneten çekmiyorsa yada Internet paketimiz yoksa anca o zaman tercih ediliyor.

Ben sms neredeyse hiç kullanmıyorum. Boşa var yani o pakedimin içerisindeki bilmem kaç sms. Artık başka bir uygulama var. İsim vermeme gerek yok zaten neredeyse tüm dünya kullanıyor artık onu. Bence sms çok fazla kullanılmıyor artık eskiye oranla.

Artik sms mesajlari kullanilmiyor onun yeeine tamamen skype ve benzeri sosyal medya araciligiyla mesajlasirmaktir.sms haricinde eskisi gibi telefon gorusmeleri dakika basina ucret odenemeyip aylik ornegin 1000 dk karsiliginda anlasildigi icin genelde mesajlasma yerine artik aramalari yönelirmistir.

Bir whatsapp ın yerini tutmuyor tabii

Ben şahsen SMS’i çok nadiren kullanıyorum. Genellikle WhatsApp uygulamasını kullanmayı tercih ederim. Eğer dışarıdaysam ve internetim de yoksa SMS kullanmayı tercih ederim. Bence genel olarak böyle kullanılmakta.