Sizce sosyal medyanın hayatımızdaki negatif etkileri nelerdir

SİZCE SOSYAL MEDYANIN VE SOSYAL DİĞER MECRALARIN HAYATIMIZDAKİ NEGATİF ETKİLERİ NELERDİR

başlıyorum ilk olarak birisi varken yanımızda ki kişi ile cok konuşamıyoruz. sosyal medya bizi içine çekiyor.eskisi gibi kimse ile konuşamıyoruz. çocuklar da ilgilenemiyoruz. sosyal medya hayatımızı değiştiriyor gözlerimize ve ellerimize zararlı oluyor. ben sosyal medyanın çok negatif yönleri var.çocuklar bile telefon kullanıyor sosyal medya kandırma tuzağı gibi kimin be olduğu belli degil.

arkadaş ortamında kimse kimseyle konuşmuyor kafalarını telefonun için gömüyorlar bence hiç iyi değil bu

Reelde ulasamadigimiz ne varsa sanalda görmek sinirlerimi bozar. Benii olumsuz yönde etkiler.

Sosyal medyayı ayrı ayrı incelersek;
facebook saçma gruplar ve vakit kaybı;
instagram zengin ama sahte hayatları sergileme platformu;
twitter daima negatif ve hayat enerjinizi kırıyor.

Sosyal medyalarda insanlar yaşadığı hayatı yansıttıkları için neyin ne olduğunu bilemiyoruz. Sosyal medyalarda fazla takılan insanlar artık normal hayattan zevk almıyorlar. Artık iletişim sanal ortama taşınmış durumdadır.

En büyük negatif etkisi birbirimizin yüzünü fazla inceliyoruz ve bu da birbirimizi beğenmeme durumlarına sebep oluyor estetik oluyoruz

1 Beğeni

Bir çok negatif yönü vardır onlardan biride çok zaman alır. Gereksiz zaman kaybı oluyor yapman gereken sorumluluklarını gözardı etmemek gerekiyor.

1 Beğeni

Sosyal medya yüzünden herkes herkesin hayatını mükemmel zannetmeye başladı. O yüzden kimi takip ettiğine dikkat etmek gerekiyor. Ben sosyal medyayı öğrenmek ve stres atmak amaçlı kullanıyorum. Başkasının hayatının nasıl olduğunu görmek için değil. Bir de bol takipçili bazı hesaplar insanları peşinden sürükleyebiliyor. Tuzağa düşmemek gerekiyor. Sosyal medya her türlü zararlı ve yanlış bilginin çok kolay yayıldığı bir yer.

3 Beğeni

Sosyal medya kullanımı popülerleştikçe kişiler daha farklı bir hayat yaşama isteği içerisine girdiler çünkü orada gösterilen kişilerin mükemmel (!) hayatları onları da cezbediyor. Bunun dışında paylaşılan bir fotoğraf veya bir videoya gelen olumsuz yorumlarda kişiyi gün boyu derin düşüncelere daldırıyor.

2 Beğeni