Sizce ülkemizin yaş ortalaması kaçtır?

Sizce ülkemizde yaşayan insanların yaş ortalaması kaçtır?

Bence genel olarak 30 ve 40 yas arasıdır dıye tahmın edıyorum gozlemledıgım bılgılere gore.

Ülkemizin yaş ortalaması yirmi dört ile yirmi yedi arasındadır.

30-35’dir diye düşünüyorum. Yaşlı nüfus bi hayli fazla olsa da gerçekten çok fazla genç nüfus bulunuyor.

Türkiye’nin yaş ortalaması 2018 yılında açıklanan verilere göre 30,8

Ülkenin yaş ortalaması 30 idi. Ama en son 50’lere kadar yükseldi diye duymuştum.

30 diye biliyorum ama buna rağmen çoğunlukla 50 yaş ve üstü kişiler ön planda oluyor onları daha çok görüyoruz sanki sayıları daha çokmuş gibi.

Kesinlikle uymaz diye düşünüyorum

Türkiye’de en çok bulunan 2 nüfus yaşlı ve çocuk-gençler tahminimce 30-32 aralığındadır.

65.70 oldugunu düşünürsek 30.35 ortalama olur.

Bence 1000 ile 1500 yıla da dayanıyordu Çünkü çok tarih var yani belli oluyor uzun yıllardır olduğu

Ülkemizin yaş ortalaması yirmi dört ile yirmi yedi arasındadı

Tahminimce 24 - 25 dir etrafımıza baktığımızda gebelde böyle insanlar bu yaşta insanlar var başka çok az yaşlı vede genç vardır.

Türkiye Genç Nüfusa Sahip Olmasına Rağmen Gelcekte Yaşlı Nüfusa Sahip Olacaktır, Onun İçin Doğum Oranını Şimdi Yükseltmek Lazım.

yaş ortalaması 70 üzeri şimdi yaşam ortamından dolayı 55 yaşlarına inmiştir malesef

Türkiyenin nüfusu genel olarak gençlerden oluşmaktadır.

Ve de yaş ortalaması tahminimce 25-30 arasındadır.

turkye yaş ortam 35 olmasi gerek ne fazla yaşli var ne fazla genç normalde her sene da bir yaş ortam bakyorlar .

ülkemizde ortalama yaş grubu kısaca genç yaş nüfusuna sahibiz genç nüfus her zaman olumludur

Bence 27 felandır diye düşünüyorum ama bilmiyorum tahminim bu yönde.

Türkiye; köken itibari genç nüfüslu kabul edilen bir ülkedir. Tabi TUİK verilerine de bakmak gereklidir. Ancak gitgide yaş ortalaması artan bir ülkeyiz. Buna rağmen 0-15 yaş arası genç nüfus oranı 65 yaş üstü nüfustan katbekat fazladır. Ortadoğu ülkeleri kadar olmasa da genç nüfuslu bir ülkeyiz. Ancak vatandaşlık verilen ya da burada doğan Suriyeli göçmenler yaş ortalamamızı düşürmektedir. Göç yoluyla nüfusumuzun yaş ortalaması düşmüştür. Yukarıda net 27 gibi bir rakam verilmiştir. Benim de tahminim aslında 25-30 arası bir ortalamaya tekabül etmektedir.ancak net bir veriye ulaşmak için Türkiye İstatistik kurumu böyle bir hesaplama yapmış mı ve yaptıysa ne kadar, bu veri doğru mu gibi şeylere de bakılması gerekir.