Sizce üniversitede 1 yıl hazırlık okumak faydalı mı?

Sizce üniversitede 1 yıl hazırlık okumak faydalı mı ?

Bazı bölümlerde olduğunu görüyorum benim bölümümde yoktu şahsen olsa da fark etmezdi ama bazı bölümler için gerekli olabilir. Ben okumadım ama eksik kalmadığımı düşünüyorum. Eğer güzel bir eğitim verilecekse neden olmasın.

Okunacak bölüm için yararlı olacaksa 1 sene hazırlık okunabilir. Bazı bölümlerde zorunlu olurken bazı bölümlerde isteye bağlı oluyor. Kişinin kendine kalmış durumdur. İngilizceyi geliştirmek için güzel avantaj olabilir.

İngilizce öğreneceksen evet işine biraz yarar, ücretsizse bence okunmalıdır.

Hazırlık senesi diğer senelere göre daha kolay ve buda arkadaş edinmek ve okul hayatına alışmak için güzel bir fırsat

İngilizce hazırlık ise tabiki de gereklidir ileride kesinlikle işine yarar .

Hem okulumuza alışmak , hem de ingilizce konusunda kendimizi geliştirmek için çok faydalı. Ben de düşünüyordum ama maalesef üniversitemde ön lisans bölümler hazırlık okuyamıyor.

Ben faydalı olduğunu düşünüyorum. En azından üniversiteye başlamadan önce hafif bir sene geçirmek ve üniversiteye alışabilmek için ve ingilizceni geliştirebilmek için.

bence faydalı şahsen ben 1 yıl hazırlık okudum gayet memnunum ama çok da gerekli ve kesinlik diye bir şey yok .

Hazırlık bölümü her üniversite’de olmaz o üniversitenin kuralı ve şartı’dır.Zaten sizin eğitim döneminde’ki ders adına bilginiz var ise deneme testini geçer hazırlık okumazsınız ama bilginiz az ve sınavdan geçemez iseniz mecbur okumalısınız çünkü genelde hazırlık bölümü barındıran üniversiteler yüksek puanlı üniversiteler oluyorlar ve eğitim seviyesi ve imajı adına bu konularda hassas oldukları için üniversite seçen öğrenciler bu kriterlere dikkat ederek üniversite seçimi yapmalarında fayda vardır.