Sizce video izlerken ideal görüntü kalitesi ne kadar olmalı?

Siz youtbeden video izlerken yada bir film izlerken benim için ideal görüntü kalitesi bu dediginiz var mı

Video izlerken ideal kalite 720p olmalıdır.Hem HD hemde düşük enerji ve İnternet tüketimi sağlayan en güzel görüntü aralığı bu değerdir.Bunun altı bulanık ve kötü üstü ise daha kaliteli ama bizi zarara sokabilecek birer aralıktır maalesef.

480p yetiyor. Gönül isterdi ki 4k olsun ama tabii şartlar en fazla 720p kadar elveriyor. İnternet rezalet derecede kötü. İndirmeye kalksan saatler sürüyor. En iyisi 480p olsun bizim olsun.

720p yi ideal buluyorum. 480p ve 360p sohbet tarzı videolarda daha kullanışlı olsa da görüntünün fazla olduğu videolarda 720p ve üstü daha iyi oluyor.

720p diyorum daha net daha güzel görebilmek için

Video izlemek için ideal görüntü 720p olmaldır. Bundan daha düşük olmamalıdır.

Kullandığınız ekran boyutuna göre ;net olabilecxek çözünürlük olmalı. Telefon 360p iş görüyor. Üstü daha net olacaktır. Tv veya büyükm ekeranlarda tabii 720p ve üstü daha net olacaktır. Aksi takdirde bulanık bir görüntü ile karşılayacaksınız.

Telefonlarda 480p yeterli ama bilgisayarlarda en az 720 P olmalı. Eğer büyük ekran televizyon varsa en güzeli 1080P bluray, 4k görüntülü içerikler yeteri kadar İnternette yok

480P genel olarak ideal olan görüntü kalitesi. 720P genellikle film izlerken tercih ediliyordur muhtemelen.

Mobil veri kullanılıyorsa kesinlikle hem internet dostu olması bakımından hem de görüntü çok çok kötü görünmediğinden 360p olmalı. Wi-Fi bağlantımız varsa cihazımızın desteklediği kadar yüksek çözünürlükte(720p , 1080p veya daha yüksek çözünürlük) video seyrederiz.

En iyisi 720 kalitede izlemek.

Ideal görüntü jalitesi en iyi düzeyde olmalidir hd olmalidir. Bunu duzenlemek icin youtube videolari gibi bazi platformlarda ayarlar kismindan ayarlama yapilabiliyor.

480 pi de olur 720 pi de ders videoları her iki kalitede de net

internetin iyi ise 1080 hatta 4 k bile izlersin. ancak Türkiye’de ortalalamasını alırsak en iyisi 720 p olacaktır. çünkü ülkemizde internet hız seviyesi ne yazık ki düşük kalıyor.

Bence 720 ppi olmalıdır en idealı telefonda kasmaz

Youtubedaki videoları en yüksek çözünürlükte izlemeyi seviyorum. Bence hepsi en yüksek çözünürlükte olmalı. 1080p sanırım en yükseği. Diğer türlü daha az çözünürlükte izlediğimde sıkılıyorum. Bu şekilde daha iyi ve net gösteriyor. Diğerleri sanki bozuk gibi.

Minimum 480 olmalı. Otomatik ayarda tercih edilen çözünürlük olmalı. En iyi 1080p diye düşünüyorum. Tabi bu da olağanüstü bir internet kullanımını beraberinde getiriyor.

ideal çözünürlük 720 olmalıdır çünkü bulanık görüntü gözü yorar en sağlıklısı bu

Benim için ideal çözünürlük 1080p. Telefonum karşıladığı için 1080p izlemek iyi oluyor, bazen internetim yavaşladığında kaliteyi 720p’ye çekiyorum.

Benim için ideal çözününrlük 1080 piksel ama maalesef ki ülkemizdek internet pahalılığı ve internet altyapısı nedeniyle maalesef ki biz o kadar şanslı değili,z. Ama 1080 piksel ideal bir video çözünürlüğüdür.