Sizin için sevginin tanımı nedir?

Benim için sevgi, onun uğruna kendini feda edebilmektir. Sizin için sevginin tanımı nedir?

Sevgi cam gibi gözlerine bakınca uçurumdan düşmüş gibi hissetmektedir. Aşk için geçerli tabi ki . Söz bana ait.

Bana göre de sevgi, bir insan uğruna ne varsa göze alabilmektir.

Sevgi bir insana ya da başka bir seye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygudur.

Karşılıksız olan sevgidir en temiz olanı menfaat beklemezsin

Sevgi, daima alıp verdiğim bol oksijenli hava gibi bulunmaz bir nimettir. Sevgisiz yaşamak, yaşamak değil sürüklenmektir. Tuz kadar önemlidir.

Sevgi, karşımızdakini üzmemek için yaptığımız fedakarlık, gözünden akan bir damla yaşa kıyamamak, nereye gidersek gidelim aklımızda onun olmasıdır bence. Aşk geçici bir duygudur bence fakat sevgi kalıcıdır. Sevgi bitmez ömür boyu sürer. Sevince insan bir çok şeye susar bir çok şeyi görmezden gelir. Aslında sevmek demek görüpte görmemek demektir. Benim içinse sevmek demek sekiz harften ibarettir. Sonercan…:heart:

Sevgi karşımızdaki insanı menfaatsiz sevmektir ona derin duygularla bağlanmaktır.Aşk geçicidir belki ama sevgi kalıcıdır.Daha doğrusu aşk sevginin bir parçasıdır böyle düşünebiliriz.Sevgi herkese karşı hissedilebilen bir duygudur mesela bir kediyi sevebilirsiniz yada bir çocuğu sevebilirsiniz.Ama aşkı sadece karşı cinse karşı hissedersiniz.Aşkınız güçlendikçe de sevginiz artar.

Evet her ne olursa olsun karşınızdaki kim veya kimler olursa olsun sevdiğiniz kişinin elinden tutup hayatınızla bütünleştirin hiç bir çıkar olmadan koşulsuz bağlanarak her zorlukla beraber açık alınla başa çıkabilmektir.

Sevgi insanın içini güzelleştiren en güzel şey bence.

sevgi bir kişiye verebileceğin en güzel şeydir. Tabikide sana sevgi gösterilince paha biçilemeyen bir güzellik.

Sevgi insanlığın sahip olması gereken büyük bir nimetdir.Sevgi öyle bir şey ki insani insan için sevebilen onu gerektiğinde sevgisi için yaşatabilen karmaşık bir olaydır.

Sevgi emektir , sevgi sadakattır , sevgi saygıdır , sevgi dürüstlüktür.

Benim için sevginin tanımı 3 kişinin birbirini sevmesi kalpten mutluluk hissetmeleri birbirleri ile anlaşmalıdır.

Sevgi her anlamda karşılıksız olmalı. Bir amaç güdülmemeli. Sadece gözlerine bakarak bile anlaşılacak seviyede olmalı. Görmediğinde değil yanında olduğunda bile özlemektir sevgi…

benim için sevgi karsıdaki için olanakları zorlamak demektir

Sevgi paylaşıldıkça çoğalır.Bulunduğunda huzur ve ferahlık getirir.

Herşeyim dedipğimde yüzündeki o eşsiz bıyık alrtından gülüüş

Insana hayati daha anlamli kilan hayaller kirduran hayata baglayan guzel ama bir o kadarda yasanmasi zor bir duygu