Sizlere göre huzurun tanımı nedir? Huzur sizin için nedir, neresidir?

Sizlere göre huzurun tanımı nedir? Huzur sizin için nedir, neresidir?

huzur bana gore insanlardan ve dertlerden uzak olup sakin bir yerde kafa dinlemektir.

Huzur, sevilen bir iş yapıldığında veya birisini görünce ortaya çıkar.

Huzur sevdiğinin yanında olmaktır mutluluktur.

Huzur islamda oldunu düşünüyorum. Manevi duyguların yoğun olduğu kazalardan belalardan uzak yaşama biçimidir.

Hzuzurun tanımı bana göre sessizlik ve sakinliktir bu sayede kişi huzurlu olur bence.

Huzur benım için tek başıma dertlerimden uzak kaldığım yerde duyduğum duygudur . Kimsenin olmadığı yerde.

Gerçekten sevdiğim insanlarlarla birlikte, sevdiğim bir yerde yaşamak. Aslında benim için huzurun en uygun tanımı şu an da kendi evim diyebilirim. Çünkü insanın kendini güvende hissettiği, tüm kurallarını kendinin koyduğu, istediği gibi yargılanmadan rahatça yaşayabileceği bir yerdir. Bu yüzden en huzurlu hissettiğim yer evim ama hayal ettiğim yerde yaşayabilseydim ve yanımda sevdiğim insanlar olsaydı daha huzurlu olurdum.

Sağlığım yerinde olsun , kimseye muhtaç olmayayım , başım dik gezebileyim. İşte dünyanın en huzurlu insanı benim için :+1:

Şu an bulunduğumuz saat dilimi geceyi çok seviyorum sessiz,sakin ve huzurlu

Sevdiğin kişi, sevdiğin yer, severek yaptığın herşey huzur bence.

Huzur bulduğum yer sevdiğim heryerdir tabikide evim mesela.

Sevdiğin insanla birlikte sevdiğin ortamda olmaktır aslında çok zor bir şeyde değildir

Huzur bu dünyada aranmaz .Ebedi hayatta aranır .Bu dünya ise imtihan ve oyundan başka birşey değildir.

Huzur, bir amaca ulaşıldığında veya beklenmedik olaylarla oluşur. Huzurun ne olduğu kişiden kişiye değişir. Bu, bana göre sevdiğim işi yapmaktır.

Nefes alırken rahat ettiğin her yer huzurludur bence

Bana göre huzur demek yalnızlık demek demek insansız demek huzur için sessizlik gerekmekte ve bulduğunuz zaman çok güzel birşeydir.

Yüreğinde Allah sevgisi taşımayan huzuru da bulamaz derler. Aslında insanın yüreğinde sevgi varsa huzur da oradadır. Benim en huzur bulduğum yer eşimle çocuklarımla beraber olmaktır. Her çocuklarıma baktığımda, onları kucakladığımda, sarıldığımda huzur buluyorum.

Çok sevdiğim ve severek okuduğum şiirden kısa bir metni.

" Kişi huzursuzluğuna sebeb arıyorsa eğer,önce kendinde aramalı,
Mesela Allah sevgisi taşımayan bir yürek,
Hiç bir sevgiye nail olamaz.
Sevginin olmadığı yerde huzurda durmaz."

1 Beğeni

İnsanın içinden duyumsadığı, rahatlılık duygusunu, gönül rahatlılığı, iç rahatlılığı, kafa rahatlılığı, içinde bulunan bir algoritmadır. İnsanların huzurlu olmak için çaba, gayret göstermekte olduğu bir hal durumudur. Kimleri denizle huzur buluyor, kimileride doğayla huzur buluyor. Huzur çok güzel bir algoritmadır, her insanın buna ihtiyacı olduğu çok açık ve nettir.

2 Beğeni

Bence huzur dediğin kalben hissettiklerindir. Yani Allah sevgisi insanın huzurlu hissetmesini sağlar. İnsanın çıkarları olmadan hür ve özgür bir şekilde olduğu zaman kendisini bir nebze huzurlu hisseder. Her dua edişimde içimde bir huzur oluşturduğu gibi örnek olabilir.

2 Beğeni