Şizofren nedir? Şizofreni belirtileri nelerdir?

Şizofren nedemek, kimlerde görülür, belirtileri neler, tedavisi varmı, bulaşıcımı.

Kronik bir psikiyatrik hastalık olarak biliniyor ve bazı dönemlerde daha da artış gösteriyor. Beyinsel kökenli bir hastalıktır ve bu hastalığın gidişatında çevrenin yani yanınızda olan insanların büyük bir etkisi vardır. Şizofreni insanın sosyal hayatını önemli bir şekilde etkiler. Kişi herkesin ona düşman olduğunu düşünür, olmayan ses ve görüntüleri görür ve duyar yani halüsinasyonlar görür. Tanısında tomografi, emar, psikolojik testler gibi yöntemler kullanılır ve tedavisi de düzenli ilaç kullanımı ile sağlanabilir.

Şizofreni hastalığı büyük bkr pisikolojik hastalıktır. Şizofreni hastalığına sahip olan insanlar halisülasyonlar görür kafasının içinde sesler duyar kimsenin görmediği şeyleri görür ve buna benzer şeyler yaşar. Şizofreni hastalığı her insanda görülebilinir. image">image
Şizofren hastaları kafalarının içinde duydukları seslerle iletişime geçerler o seslere kulak verir duydukları seslerin dediklerini yaparlar. Şizofreni hastaları ani duygu değişimleri geçirirler. Şizofreni hastaları pisikolojik ve ilaç tedavileri ile tedavi edinebilinirler. Şizofren hastaları genellikle agresif olurlar.

Şizofren gerçeklikle bağlantısı kalmayan, çevreden ve sosyallikten uzaklaşan, kendine göre farklı olağandışı doğrular belirleyen insanların psikolojik hastalığıdır.

şizofreni bi çeşit beyin hastalığıdır şizofreni olanlar görmediği şeyleri gördüğünü söyler ve kafasının içinde sesler duyar ve bazı şizofreni hastaları içinde şeytanı gödüğünü idda eden ve ya var olmayan varlıkların oldugunu söyleyen şizofreni hastaları vardır

Şizofreni hastanın kendisini dünyanın merkezi olarak görmesi ve söylenilen bütün sözlerin, verilen bütün selamların kendisine karşı kötü düşüncesi olan insanlar tarafından yapıldığını düşünme durumudur.
Şizofreni hastalarinin atak dönemleri bulunur bu genellikle ilkbahardan yaza geçiş döneminde dir hasta artık iyileştiğini düşünüp onu kontrol altında tutan ilaçları bırakır ve artık kontrolden çıkar çevreye rahatsızlık verir sık sık kavga çıkartır kendi kendine konuşur karşısında biri ona cevap veriyormuş gibi tepkiler verir.
Şizofreni belirtileri insanın kendi kendini gıdıklaması
Hiç kimse yokken karşısında birisi varmis gibi sohbet etme
Çevreye karşı agresif olma
Herkesin kendisine karşı komplo düzenlediğini düşünme durumu paranoya.

Şizofren, psikolojik bir hastalıkdır. Şizofren kişiler gerçek dışı ruhsal bir dünyada yaşarlar. Gerçek olmayan sesler duyar, halüsinasyonlar görürler. Şizofren hastaları için ilaç tedavisi uygulansa da, hastayı tamamen ruhsal sağlığa kavuşturan kesin bir tedavi de yoktur.