Skype nedir? Ne işe yarar? Skype nasıl kullanılır?

Skype nedir? Skype ne işe yarar? Skype nasıl kullanılır?

Skype çok tanınmış kaliteli bir göruntülü konuşma programıdır. İnternet ile skype ile görüntülü ve sesli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Skype eski tarihlerden beri var olan sesli ve görüntülü internetten konuşma platformudur.

Skype internet üzerinden iletişim kurmak ve telefon görüşmesi yapmak amacıyla tasarlanmış bir yazılımdır.
Ilk olarak Ağustos 2003 yılında piyasaya sunulmuştur.
Özellikle Amerikalıların çok uzuz bulduğu için kullandığı yazılımdır.
Dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunur ve bu kullanıcılar skype üzerinden görüntülü ve sesli olarak birbirleriyle iletişim kurarlar.

skype internet üzerinden iletişim kurmak için kullanılır 2003 yılında kullanılmaya başlamaktır.

Skype , birçok yerli ve yabancı firmanın işe alım sırasında sizinle görüntülü bir şekilde mülakat yapabileceği bir iletişim uygulamasıdır.

eskiden msn vardi hatırlar mısınız aynı sistem olarak çalışır

Çoğunlukla iş görüşmelerin de kullanılan skype bir görüntülü görüşme programıdır.Her bilgisayara yüklenebilir.Bilgisayarın çok iyi olmasına gerek yoktur.İnternet üzerinden indirilip bilgisayara kurulabilir.

skype çok kullanılan görüntülü ve sesli görüşme olanağı sağlayan bir sistemdir.

Görüntü konuşma sesli konuşma içerir önceden akrabalarımızı yurt dışını aramak için genelde kullanıyordum. İnternet üzerinden iletißim kurmak için var olan bir programdır.

Skype şok tanımış popüler ve kalitesi ile ses getiren bir görüntülü konuşma uygulamasıdır. Çoğunluk iş görüşmelerinde kullanılmaktadır. Dünyada milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır.


Skype oldukça bilindik sesli ve görüntülü bir şekilde konuşulmasını sağlayan bir iletişim platformudur.Genelde oyuncular kullanır.Discord çıktığından beri skype’in kullanımı oldukça azaldı.

Skype Windows Live Mesenger’ın yerine geçmiş yani MSN nin yerine gelen bir görüntülü veya yazılı sohbet uygulamasıdır özellikle canlı yayınlara skype bağlantısı kurulur eğer düzgün bir alt yapısı varsa stabil bir şekilde görüşme yapabilirsiniz bu yüzden çok rağbet görür

Skype popüler bir görüntülü konulma programıdır tim dünya kullanılan bir sistemdir. Skype programını indirip üye oluyorsunuz daha sonra kişilerini ekleterek görüşmeler yapabiliyorsunuz

Skype, sesli ve görüntülü konuşma aracıdır. Biz eskiden arkadaşlarımızla minecraft gibi oyunlar oynarken pek çok bu uygulumayı kullanırdık ama zamanla bunların yerini Discord gibi sesli ve görüntülü konuşma araçları aldı. Zaman gerçekten çok hızlı geçiyor. Ama Skype’ı kullanan kişiler illa ki vardır.

Skype, dünyanın konuşmasına olanak sağlayan bir yazılımdır. Milyonlarca kişi ve işletme Skype’ı ücretsiz görüntülü ve sesli birebir ve grup görüşmeleri yapmak için anlık mesajlar göndermek ve Skype’taki diğer kişilerle dosya paylaşmak için kullanıyor. Skype’ı cep telefonunuzda, bilgisayarınızda veya tabletinizde sizin için en uygun olan şeyde kullanabilirsiniz.

Skype görüntü ses ve mesaj yazabilme imkanları sağlayan olabildiğince kullanışlı ve dünya çapında bir o kadar çok kullanıcısı bulunan sosyal medyaya ait bir sosyal uygulamadır bu uygulama ülkemizde az kullanılmış olsa da Dünya üzerinde Milyonlarca kişi tarafından oldukça sık kullanımı tercih edilmektedir ve haberleşme imkanlarının olabildiğince kısıtlı olduğu zamanlarda bile telefon şebekeleri dışında internet üzerinden Skype ile görüşmek mümkündür. Eski dönemde sadece bilgisayar üzerinden Skype ile görüşme yapılırken artık uygulamanın kendisinde farklı çözümlemelere gitmesi sonucunda telefonlar için de skype üzerinden görüntülü sesli ve mesajlaşarak konuşmak mümkün hale gelmiştir ve kullanımı oldukça basit ve pratiktir bu tür uygulamaların öncülüğünü üstlenmektedir ve görüntüyü taşıma konusunda oldukça profesyonel olan bir uygulamadır.

insanların ücretsiz olarak sohbet ve görüntülü konuştukları telefona veya internete program indirilerek kullanılır özellikle yurt dışındaki tanıdıklarımızla konuşmada çok faydası vardır ilk çıkan sosyal hesaplardan birdir ancak şu an daha farklı sosyal paylaşım hesaplarıyla aynı işlemler yapılabilmektedir.

skype genellikle görüntülü konuşmak için bir iletişim aracıdır.

Skype, insanların Dünya’nın dört bir yanından birbiriyle yazılı ve görüntülü konuşma yapabildiği bir uygulamadır. En popüler görüntülü konuşma imkanı sunan uygulamalardan birisidir.