Smaç hangi spor dalına aittir?

Smaç nedir ? Hangi spor dallarına ait bir terimdir?

Smaç dünya üzerinde en çok oynanan ve izlenen oyun olan basketbola ait bir oyundur.

Tek veya iki elle rakibin çemberini zıplayıp tutarak topu içeri atma durumuna ‘‘SMAÇ’’ adı verilir. Smaç bir basketbol dalıdır.

Smaç voleybol sporuna ait bir terimdir. Smaçör ise smaç vuran kişilere denir.

Smaç voleybol branşına ait bir oyun stilidir. Smaç karşı rakipten gelen topu sert bir şekilde karşı takıma geri göndermeye denmektedir.

Dünya’nın her yerinde oynanan basketbol sporuna aittir.

Smaç basketbol sporuna ait bir terimdir. En çok NBA basketbol liginde atılır. Oyuncu potaya 2 eli veya 1 eli ile asılır ve basketi atar.

Smaç hem basketbol, hemde voleybol sporlarının en güzel hareketleri dir. Özellikle basketbolda yapılan smaç hareketi, basketbol severlere büyük bir görsel şölen haline getirir.

Smaç, hem basketbol terimi hemde voleybol terimidir. Basketbolda topu potaya basmak anlamında kullanılırken, voleybolda topu diğer sahaya basma anlamı taşımaktadır.

Smaç kelimesi hem basketbolda hemde voleybolda kullanılan bir kelimedir. Basketbolda sporcunun nizami şekilde topu çemberden atarak tek yada iki eli ile cemberi asılması işidir. Voleybolda da oyuncunun topu rakip sahaya sert bir şekilde yerle temas ettirme işidir. Bunu yapanlara da smaçör denir. Özellikle basketbolda şova dönüşür. NBA de düzenlenen all star etkinliklerinde en merakla beklenen katogoridir smaç yarışmaları.

Asist yardım anlamındadır. Ve gölü atan kişiye pas verip yada orta açıp gol atmasını sağlayan futbolcu asist yapmış olur.