Soğuk günlerde evde ailemizle yapacağımız en güzel aktiviteler nelerdir ? Bu havalarda hangi yiyecekler iyi gider ?

Soğuk günlerde evde ailemizle yapacağımız en güzel aktiviteler nelerdir ? Bu havalarda hangi yiyecekler iyi gider ?

Soğuk günlerde evde aileyle yapılacak en güzel şeylerden biri evde oturup kitap okumaktır. Ya da sevilen bir programı izlemek, komik diziler izlemek de güzel olabilir. Çay zaten birçok insanın vazgeçilmezi, yanında çay ve çekirdek de güzel gider. Ya da bir türk kahvesi içilebilir. Yanında da şöyle güzel bir çifte kavrulmuş lokum…

kestane yemek olabilir.bir de dışarı da kar yağıyorsa bundan iyisi olamaz derim. kestanenin kızarma sesleri felan. muhteşem ortam olur.

Soğuk günlerde genelde evde kış meyveleri yenir ve muhabbet edilir, televizyon açık olsa da o muhabbet devam eder yarı televizyonu dinler şekilde.

Genelde evde oturulur, kestane yenir, boza içilir. Kışın ailece genelde bunlar yapılır.

Evde ailemizle dizi izemek.çay içmek sohbet etmek ailece.bunlar cok hoş djrunlarr

İlk cevabım kestane! Tabi ki sobada pişirilmiş eskilerin usüllerini, tatlarını bulamayız ama kestane her zaman kış aylarının vazgeçilmezidir bence. İkinci olarak elbette ki Türk kahvemizi yapıp, sevdiğimiz, merak ederek okumak istediğimiz kitabımızı elimize alıp evin bir odasında, dışarıya bakan bir pencere kenarında okumak çok keyifli olacaktır. Hele bir de kar veyahut yağmur yağıyorsa tadından yenmez. Sevdiğimiz bir filmi ailecek oturup izlemek de güzel bir aktivite derim. Tabi ki çay eşliğinde yapılan…

Çay içmek,herkesin severek izleyeceği aile dizisi,kestane yemek,tatlı yemek,herkes yapmasada beraber kitap okumak olabilir.

Soğuk günlerin en güzel özelliği ailenin ve muhabbetin sıcaklaşması bu zamanlarda boze, çay, kestane çok iyi gidiyor. Hele birde çayın içine bisküvi banarsan değme gitsin herkes anlayamaz çok acıyorum şu zenginlere.:slight_smile:))