Sokağa çıkma yasağı belirlendi!

Yapılan açıklama ile 31 ilde 2 gün sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

30 büyükşehir ve Zonguldak dahil bu geceden itibaren pazar gecesine kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi haftasonu havalar iyi olacak ve insanlar sözden anlamayacağını bildikleri için bence

Umarım bu süreçte vaka sayısında düşüş yaşanır ve virüsun yayılması önlenir.

sanırım bu yasaklara alıştırma süreciiki günün sonunda uzatılacaktır.

Keşke önceden haber verselerdi de insanlar panikle dışarı çıkmasalardı.Şuan dışarısı ana baba gününe dönmüş durumda.

valla ben insanların evlerinde kalacaklarına inanmıyorum ama yinede iyi bir karar olmuş

Aynen ya bu sekilde olursa şu anki yakın temas ve sıra kuyruğunda virüs 2 kat daha artar. İyi mi oldu kötü mü olsun belli değil.

Hafta sonu bulaştırma ama hafta içi bulaştırabilirsin gibi bir durum ortaya çıktı aslında. İnsanlar dışarıda ekmek ve market alışverişi peşinde koşturuyorlar.

Cahil insanlar yüzünden virüs daha da yayılacak. İki gün ekmek yemesek ölmezler ama enfekte olup on beş gün sonra coronadan ölecekler.

Sokağa çıkma yasağı mutlaka alınması gereken bir karardı. Bu kararın alınması gecikti ancak vakaların azalmasında mutlaka etkisi olacaktır. Halkın bu yasağa uyması bir diğer önemli konudur. Herkesin bu konuda bilinçli olması, tavsiyelere ve alınan kararlara uyması gerekiyor.

İyi olduğunu düşünüyordum başında, haftasonu hava güzel kimse söz dinlemiyor bu akşamki telaşı ve izdihamı gördükten sonra cehalet diyorum…

Cehalet, günlerce süren yüzlerce emeği son 1 saatte çöpe attı.

Çok iyi oldu fakat keşke daha önceden bildirselerdi yağmalanma olmazdı.İnsanlar kalabalıkta kendilerini daha da tehlikeye atıyorlar.

Maalesef sokağa çıkma yasağı fayda sağlayacağına zarar verecek gibi duruyor. Sokağa çıkma yasağı ya bir önceden haber verilecekti yada bugün erken bir vakitte söylenecekti ki bu kadar insan sokağa dökülmeyecekti.

İnsanlar kendi kendilerine zarar ettiler,bu yasak iki gün için sadece.İki gün içerisinde açlıktan ölecek değildi herkes.Zaten fırınlar da açık olacak,hiç ekmeğin kalmasa bile ararsın getirirler hiç olmadı polisi ararsın.Ama insanların marketlere,fırınlara akın etmelerini anlamış değilim.Virüsten çok aç kalmaktan korkuyorlar.
Meselâ bir fotoğraf karesinde yaşlı bir amca gözüme takıldı,bu saatte markete gidip sadece iki tane kola almış kucagına.Yani o kola için kendini riske atmaya değermi.:thinking:

umarım uzamaz bu süreç

geç gelmiş doğru karar… özellikle istanbul için çok önemli bir karar. herkes için hayırlısı buydu umarım bu sokağa çıkma yasağı süreci uzar.

Zonguldak ve 30 ilde yasak koydular milletimiz nedense yasağı dışarda kutlarmış gibi dışarı çıktılar

Bence iyi oldu, havalar iyi gitmeye başladı 1-2 gündür, haftasonu millet saçmalamaya başlardı, boş boş gezerlerdi, piknik, balık tutma falan, iyi oldu…( tek sorun milletimiz sokaklara döküldü, market, fırın derken inşallah daha çok yayılmamıştır dün gece ) keşke daha önceden haber verilseydi de insanlar bir an önce tedbirli olsaydı… olması gerekende belki de böyle olmasıydı…hakkımızda hayırlısı …bu güzel bir önlem olurda bugün ölen kişilerin sayısında azalma görürüz inşaallah umudumuz bu yönde…