Sokak köpeklerinden nasıl korunulur? Sokak köpekleri bize zarar verirler mi?

Sokak köpeklerinden nasıl korunulur?

Sokak köpekleri bize zarar verirler mi?

Sokak köpekleri siz onlara zarar vermedikçe zarar vereceğini sanmıyorum ben hatta onları sürekli seviyorum sevgiye muhtaçlar. Ama aşısız olanları sevmeye kalkmam çünkü zararlı olabilirler. Özellikle gece arabalara bile havlayan köpeklerden uzak durmak gerekiyor.

Günümüzde sokak kopeklerine yasanan olaylardan dolayı ilaç verilmiştir hiçbir köpek durduk yere saldırmaz korunmak için köpeğe çantanızla filan itebilirsiniz veya yüksek bir yere çıkın.

Aslında pek bir yolu yok kaderinle baş başasın diyebilirim. Köpeklerin bazıları çok hırçın olur ve bize zarar verebilirler. Bazıları ise çok zararsızdır ama biz bunu anlayamayız tabiki kimin zararlı kimin zararsız olduğunu tamamen şansımıza kalmış birşey bu.

Sokak köpeklerinin sebepsizce insanlara saldırdığını hiç duymadım. Ya insanlar ona zarar vermiştir ya da benzeri Bir travmatik durumdan dolayı saldırmıştır. Zaten günümüzde de köpeklerin çoğuna aşı yapıldığı için saldırganlık özellikleri hiç kalmıyor insanlara karşı. Ama yine de gece vakti kalabalık bir köpek grubuna denk gelmeyi istemem. Sürü psikolojisi olsa gerek, gereğinden fazla cesur oluyorlar.

Sokak köpekleri insanlar onlara bir şey yapmadıkları sürece zarar vermezler. Bir köpeğin saldıracağını düşündüğümüzde ona zarar vermek yerine sakin bir şekilde ona korktuğumuzu belli etmeden uzaklaşmamız gerekir.

Sokak köpeklerine bir zarar vermediğimiz sürece bize saldırmazlar. Onlara şefkatle yaklaşmak gerekir. Fakat bir köpek çok şiddet gördüyse ve psikolojik olarak onu etkilediyse bunu davranışlarından anlayıp yanına yaklaşmamamız gerekir. Mesela bunu gözlerinden anlayabiliriz.

sokak köpeklerinden korunulması değil de sokak köpeklerini korumak esastır bence. Hayvanlar dost canlısıdır. Onlara zarar vermediğiniz sürece size zarar vermezler.

Genelde insanlar sokak hayvanlarını saldırgan bir hale getirmedikçe hayvanların pek zararı olmaz. Saldırgan olan hayvanların bakılması veya salınması zaten yasak. Eğer bir yerden geçerken bir sokak hayvanıyla karşılaşırsanız, asla panik yapmayın. Kaçan kovalanır mantalitesi burada da geçerlidir. Hayvana taşmayın, çünkü bu hayvanı daha da saldırgan yapabilir. Sakin sakin geçip yolunuza bakın. Ama sürü halinde köpek görürseniz dikkatli olun. Burada da sürü psikolojisi devreye girebilir.


Sokak köpekleri bizlere zarar vermez biz onlara zarar vermedikçe.ve
Koruma altına almak içinde ona barınak veya yemek yardımı yapabiliriz çünkü onlar bize ait

Sokak köpekleri genellikle belediyelerin kurduğu barınaklarda aşılanıp sokağa bırakılan hayvanlardır. O yüzden siz ona zarar vermeden o size zarar vermez.

Hayvanlarında eşref saati eşşek saati vardır. Bazen en iyi dost bazen düşman olabilirler. Dolayısıyla sokak hayvanları özellikle mart aylarında agresif davranış sergileyebilirler. Bu durumu fark ettiğimizde bulunduğumuz ilçenin belediye yetkilileriyle iletisime geçip korunmayı sağlayabiliriz.

Sokak köpekleri den korunmak için sadece köpeğin duyacağı frekansta ses yayan el feneri büyüklüğünde cihazlar mevcut. Bunu çalıştırdığınızda bütün köpekler rahatsız olarak kaçıyorlar. Bu cihazlardan alabilirsiniz

Sokak köpekleri de insanlar gibi sinirli hallerinde saldırıya geçerler . Kendilerini tehlikede hissederler ve saldırılar. Köpekler korkuyu hissettikleri için göz göze gelmemekte ve yakınından geçmemekte fayda var.

Genelde insanlar onlara zarar vermedikçe köpekler de zarar vermez ama her hayvan için aynı durum geçerli değildir biz yine de tedbirli olalım

sakin olmaktır.

size doğru havlayarak gelen bir köpek görürseniz hiç panik yapmayın ve ağzınıza yakmadan bir dal sigara koyun. köpekle tam karşı karşıya geldiğiniz anda ‘‘hocam, üzerinizde ateş var mı’’ diye sorun.

köpek o arada çakmak ararken boşluktan faydalanarak kaçın.

bir kap yemek ve su verir onlarin canlarina kast etmez barinacak yuva bulur isek onlara yardimci oluruz biz onlara zarar vermez isek onlarda bizlere zarar vermez

O cihazlardan kullanıyoruz. Babam varken o kullanıyordu. Biz denedik işe yarıyor, hemen kaçıyorlar. Genelde bir şey yapmıyor sokak köpekleri ama babam sağolsun böyle bir tanesi yaklaştığında bunu yapıyordu. Ben korkuyorum biraz diye almıştı.

Sokak köpekleri veya canlıları zararsız hayvanlardır. Eğer ki şiddet gören bir köpekten nezakette beklenmez tehlikeli olabilir tehlike hissederse tabi. İnsanlar köpeklerden korktukları zaman insanın mimiklerinden ve korkunun yaydığı ısı köpek tarafından hissedilir bu yüzden köpek daha da saldırganlaşabilir. Sakinlik her zaman iyidir. Sokak köpekleri sevgiyide hissettiği zaman karşılık vermekten çekinmezler.

Sokak köpeklerinden korunulmaz, Siz sokak köpeklerine zarar vermezseniz onlarda size dokunmaz. Savunmasız, dilsiz derdini anlatamayan bir canlıdan korunmaya gerek yoktur. Sokak köpekleri nasıl korunmalı yerine sokak hayvanlarını nasıl koruruz diye çözümler bulmalıyız.