Solungaç solunumu yapan hayvanlar hangileridir?

Solungaç solunumu yapan hayvanlar hangileridir?

Bu hayvanlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

Kurbağalar arası balıklar ahtapot Kısacası bütün denizaltı hayvanları solungaç solunumu alırlar.

Solungac solunumu yapan canlılar suda yaşarlar.Bunlar kurbağa,balık,ıstakoz,yengeç ve suda yaşayan yılan türleri solungac solunumu yaparlar.

Solungaç solunumu yapan canlılara denizde yaşayan
cannlıların hepsini yazabiliriz. Bunlara örnek verecek olursak kerevitler, midyeler, balıklar, deniz solucanları gibi canlılar solungaç solunumu yapabilirler.

Suyun altında yaşayan canlılar solungaç solunum yapar.Örnek vermek gerekirse balıklar,köpekbalıkları,kurbağalar vb.

Solungaç solunumunu suda yaşayan canlılar yapmaktadır. Bu canlılara örnek olarak Solungaç solunumunu suda yaşayan Balık, Kurbağa, Yılan ( su da yaşayan türü ) Istakoz,Yengeç verilebilir.

Solungaç solunumu yapan canlılar; oksijeni solungaçları yardımıyla alıp verirler. Suda yaşayan yumuşakçalar, derisi dikenlilerde, eklem bacaklıların kabuklular sınıfında solungaç solunumu görülmektedir. Yengeçler, balıklar, ahtapotlar, kurbağalar, istakozlar gibi canlılarda solungaç solunumu görülmektedir…

suyun içinde yaşayan her deniz canlısı solungaç solunumu ile hayatını sürdürmektedir .

Solungaç solunumunu genelde denizdeki hayvanlar yaparlar mesela balık kurbağa su yılanı ıstakoz gibi hayvanlar

Solungaç solunumu deniz altı canlılarına özgü bir solunum tipidir. Balık, Su yılanı, kurbağa yengeç ve ıstakoz da solungaç solunumu yapabilmek için özel kanallar bulunur.

Solungaç solukunu yapan hayvanlar sunlardir:balık, yumusakcalar ve kabuklular kurbahalarda solun ya solumununu gelişmesi bittiğinde sonra akciğer solunumu yapar bu saydığım solungaç solumunu yapan canlılar suda yaşar ve bütün deniz altı ne yaşayan canlılar solungaç solunumu yapar

balıklardır. Suda yasarlar. Bakteri ve küçük canlılarla beslenirler.

@ishak#370643 balıklar