Son Kez Kabine Toplantısı Yapılacak

Okullar 1 Mart’ta açılma kararı alındı. Twitter’da 6 milyon ile ilk sıraya alınan tweet’i sildiler. 1 Mart’ta son kez kabine toplantısı yapılacağını söylediler…

Bu durumda açılması iyi olmaz. Öğretmenler de tam aşılanmadı. Sıkıntılı bir durum.

Saçmalık gerçekten 1 mart pazartesi günü okulların açılacağını söylüyosunuz haftalar öncesinden ama tam okullar açılacakken pazartesi toplantı yapılıp değerlendirme yapılacak saçmalık gerçekten saçmalık

Vaka sayılarına bakarsak okulların açılması çok mümkün görünmüyor yada açılacak geri kapanacak.

Vaka sayılarının daha da düşmesini beklemek gerekiyor.Birden normalleşme adımlarının atılması vaka sayılarındaki artışı tekrar tetikleyebilir.Okulların açılması için biraz daha zamana ihtiyaç var.

Açılmaması salgının ilerlememesi ve sağlığımızı korumak açısından iyi olur.

Çok uzadı ve ertelendi bu konu öğrencilerin heveslerini kursaklarında bırakıyorlar açın artık okulları .

Açılması virüsün çoğalmasına sebep olabilir. Bence biraz daha beklemek de fayda var. Daha önceden olduğu gibi açılması vaka sayıların artmasına yol açabilir.

Çocuklar için hatta bütün insanlar için açılmaması gerekiyor açılması için önce vakaların düşmesi lazım, çocuklar uzaktan eğitimden verim alamıyorlar ki kimileri derse bile giremiyor durumu olmayan çocuklar aileler var konu bilmeden neyin sınavını yapıyorlar ki önce vakaların düşmesi lazım sonra önce ders işlenip daha sonra sınav yapılması lazım diye düşünüyorum.

Mitingleri tıklım tıklım doldurmayı biliyorsunuz ama. Neredeyse her yer açık. Tamam ekonomi kötüleşmesin diye böyle yapılıyor ama insanların cidden kurallara uyduğunu mu düşünüyorsunuz? Polis sıkı denetim yapmıyor. Anlayışla karşılıyorum evde durmaktan bunaldık ama siz böyle davrandıkça daha da uzayacak. Mağdur kaldık gerçekten. Geçen sene sınava girenler ve bu sene girecek olanlara yazık oldu.

Okulların açılması çok riskli bunu düşünmeleri gerek ama baktığımızda da bu kadar kısıtlama varken doğru düzgün insanlarımız uymuyor kurallara.

ülkemizde ekonomik sıkıntı olduğu için biran önce yasakları kaldırmak istiyorlar ama hayatımızda en önemli olan şey sağlımızdır ve şuanki rakamlar bize yasakların devam etmesi gerektiğini göstermektedir

Açıkçası pek açılması taraftarı değilim. Vaka sayıları artış gösterecektir.

Birisi temmuzda normalleşeceğiz diyor, diğeri okullar açılacak diyor, akılları karıştırmaktan başka birşey değil zaten 2 ay açacaklar sonra ne olacak ki?

Gerçekten böyle bir durum olursa ki olucak gerçekten kötüye gideriz zaten iyi değil ortalık ama daha kötü olabilir.

Yine yanlış karar aldılar bence küçücük çocukları covid hastası etmenin vebalini Meb ve Sağlık Bakanlığı özür dileyerek mi alacak? Liseliler sınava girecek dediğinde tv izlerken ben bile kaygı krizi geçirdim.Öğrencilerim yaşındaki çocuklar ölsünler mi?1 senedir korkudan ellerim ayaklarım titriyor.Şu olayı sınav olaylarını örneğin;sınıf 20 kişilik 10 kişi al önü arka çapraz sıralar boş olsun,sınava girmeden önce ve sınav sonrası dezenfektanla.Bir iş görüşmesine gittim özel okul formatı bu şekildeydi çok güzel bir yüz yüze eğitim modeliydi tyt ayt ye hazırlanan öğrenciler için.Bir gün lisede sadece 10.sınıfların sınavları olsun ertesi gün 11.sınıfların bu şekilde düzenlenirse ve kalite kuralları göz önüne alınarak yeniden yapılandırılırsa okul işleyişi çok güzel sınavlar düzenlenir. 1.sınıfları ve bazı ara sınıfları günde birkaç saat(3-4 saat )olacak şekilde 10 ar kişilik gruplarla yapılırsa planlamaları daha güzel olur.Ara ara ara sınıfları okula çağırmaları gerekir,zoomdan ders olmaz.Sınıf atmosferi diye bir şey yok.Okul niye var? o zaman.Ailelerinin yanlarında çocuklar, öğretmenlerinin dedikodularını dinleyerek mi eğitilsinler?İğrenç.1 senedir eğitim ortamı,eğitim psikolojisi rezil gibi. Gezici okullar,gezici kütüphaneler,her parkta kütüphane vs. olmalı ama bizde nerede o kafa?

Gerçekten iki türlü de sıkıntılı durumlar doğuyor. Çocuklar okuldan uzak kaldı ama açmak da sağlıklarını ve doğal olarak ailelerin sağlıklarını tehlikeye atmış olacak. Bakanlığın covid sonrası için ciddi çalışmalar yapması gerekecek.

Toplantı yapılır karar verilir sınavlar olur hastalanan hastalandıgıyla kalır kimseninde umrunda olmaz

istedikleri kadar yapsınlar sınavları biz de elimizden geldiğince düşman kesilmeye devam edeceğiz. asla iyi bir sistem oluşturulmadı ve sonuna kadar bir kelime öğrenemedik. elbette öğretmenler ellerinden geleni yaptılar ama biz öğrenciler okulda kendi sıralarımızda anlıyorduk her şeyi. ayrıca yks ve lgs sınavı olanlar için çok kötü bir süreç oldu. evlerdeydik diye hep ders çalıştık sanıyorlar ama sıkıntıdan bir şey yapamdık. bu durumlarda bizi anlamıyorlar. çok üzücü. inşallah toplantı ertesi sınavların iptalini öğreniriz.

Okulların açılması çok tehlikeli. Çünkü hala çocuklar okulda nasıl davranması gerektiğini bilmiyor. İlkokullular dip dibe oyun oynuyor , konuşuyorlar. Çocuklar zaten uzaktan eğitime alıştı. Hala niye okulları açmakta bu kadar ısrar ettiklerini anlamış değilim.