Son kullanma tarihi olmayan besin nedir?

Son kullanma tarihi olmayan besin yada yiyecek var mıdır ? Bu besin veya yiyecek nedir ? Neden bozulmaz ve ya bayatlamaz.

Bal hiç bayatlamaz ve son kullanma tarihi de yoktur.Güvenle yenir.Teşekkürler.

Son kullanma tarihi olmayan besin demek
kullanım şekline dikkat edilmesi durumunda bozulmayan besinler demektir. Araştırmalarıma göre 9 besin geç bozuluyormuş. Pirinç, süt tozu, soya sosu, akçaağaç şurubu, kurutulmuş barbunya fasulyesi, tuz, sirke, şeker, bal son kullanması olamayan besinlerdir

Son kullanma tarihi olmayan yiyecekler bal ve kahvedir.

kardeşinin son kullanma tarihi vardır ama balığın yoktur bal arılar yapar petekten doğal olarak çıkartılır herhangi bir son kullanma tarihi yoktur çünkü bal bozulmaz bayatlamaz şerbet verirsen biraz şekerlenir sadece.

Bal pek bayatlamayan bir besin maddesidir. Uzun yıllar kullanılabilir. Şekerlenmezse tabi.

Şekerlenmemesine özen gösterdiğiniz taktirde tarihi geçmeyen tek besin baldır. Bal uzun yıllar boyunca ilk günkü tazeliğini korumaktadır gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz. Bunun dışındaki tüm besinler bayatlar veya tarihi geçer.

Ambalaja girmiş her bir ürünün son kullanım tarihi mevcuttur. doğal ortamdaki bir besin çürüse dahi çürüyen kısım kesilir ve çürümeyen kısım yenir.

son kullanma tarihinde bakılması gereken süt sucuk et pasta dışarıda yediğiniz yemeklere çok dikkat etmemiz gerekir.

Doğal olan balın son kullanma tarihi yoktur sadece uzun zaman beklerse şekerlenme yapabilir, bu da sağlık açısından bir sorun teşkil etmez.