Sosyal medyada kendisine sahte erkek arkadaş hesabı açan kişi

Tanıdığım bir kadının sosyal medyada kendisine sahte hesap açıp onu erkek arkadaşı olarak tanıttığına şahit oldum. Yakın çevresi olarak kısa süre sonra bu durumu hepimiz anladık. Sizin böyle bir tanıdığınız olsa nasıl tepki verirdiniz, ne yapardınız?

Çok gülerdim heralde hala da gülüyorum bana çok saçma geliyor yani niye öyle bir şey yapmış ki

Alay ederdim biraz böyle bir saçmalığı neden yapmış öğrenirdim. :smiley:

Demek ki birileri bir hayli canını sıkmış ve kadın da bu yola başvurmuş. Kim bilir artık yakın çevresi sevgilin neden hala yok diyerek alay mı etti, erkek arkadaşı ya da eşiyle can sıkıcı bir şekilde hava mı attı ne yaptı da kadının psikolojisini bozdu. :slight_smile: Ben bu durumda yapandan çok yaptıranı anlamak ve bilmek isterim. Böyle şeyler insanda ciddi travmalar yaratıp kişiyi hastalık boyutunda etkileyebiliyor. Fake hesaplar açıp oradan bir başkası gibi yazanlar var bir de. Kendileri de artık buna inanmaya başladıysa işte o zaman üzücü bir durum.

Ay bu durum sahtekarlıktan başka bir şey değil. Ne düşünerek yapıyorlar anlamıyorum. Neyse ki böyle tanıdığım yok, olsaydı da bir daha onunla görüşmezdim. Psikopatlıkta başka bir şey değil bana göre.

Tam bir yokluk sendromu. İnsanlar yalnızlık çektiği durumlarda yanındaki insanlara bunu belli etmemek için ya da rezil olmamak için kendi psikolojilerince böyle bir girişimde bulunuyorlar.

Önce dinlerdim neden bu şekilde yaptığını sorardım sonrasında da cezasını verirdim.

Sevgilisi yoktur. Yapacak bir şey yok kendini böyle motivasyon, neşeli, huzurlu, mutlu hissetmesinden dolayı olabilir. Fakat neden bunu onun yaptığını sorardım ve nedenini açıkla derdim.

Çok saçma amacı nedir onu sorardım niye öyle birşey yapar ki bi insan.

Akıl sağlığından şüphe edebilirim ilk duyduğumda ama yargılamazdım böyle bir şeyi yapmasının ardındaki sebep daha önemli, insanı böyle bir duruma getirebilecek neden ne olabilir diye düşünürdüm.

Anlamadığım neden böyle bir şey yapma gereği duyuyor ? Hiç mi sevgilisi olmamış yada ne bileyim sizi mi kıskandırmaya çalıştı ben bir şey anlamadım bu işte. Önce güzel bir goy goy yapardım. Daha sonrada arkadaşlık bağımı keserdim. Uğraşılmaz böyle manyakla.

Neden böyle bir şey yaptığını sorardım çünkü hiçbir şey sebepsiz değildir vardır bir bildiği yani

Buna benzer bir olay yaşadım. Biraz daha farklısıydı tabiki, arkadaşım sürekli olarak bir arkadaşının ona içten içe aşık olduğunu söyleyip, onun her hareketini yanlış anlıyor, kafasından senaryolar üretiyordu. Artık bunlar tehlikeli duruma gelince çocuğa haber vermek zorunda kalmıştık. Sonradan anladık ki bu bir psikolojik rahatsızlıkmış ve kız yardım almaya başladı. Tabiki bizle muhabbeti kesti, biz çocuğa söyleyince. Allah yardımcıları olsun.

Valla böyle kişlerden uzak dururum her zaman sahtelikle iş olmaz yağan kendini kandırır bence

İnsanları aldatan bizden degildir diyor peygamber. Böyle basit şeyde bile yalana başvuruyorsa, başka hususlardada aynı hali sergilemeyecegi ne malum.

Tamamen rezillik.

Gerek yok böyle şeylere. Evli olmayan birinin yaptığı arkadaşlık zaten caiz değildir.

Bir insanın böyle bir yola başvuracağına ihtimal vermezdim. Kendi dünyasında neler yaşıyorsa artık. Gerçi biraz derinlemesine düşününce eğlenceli bir şey de olabilir.

Artık o kızda nasıl bir yokluktaysa :slight_smile: Sanal sevgili mi olur ya. Çok duygusuz ve yapmacık bir durum. Gerçeği olsa bile şayet çok yapmacık

Ben onu her gördüğümde gülerdim ya :smiley: böyle ergenimsi haller de olmamalı bence

İstediği biri onu reddetmiş olabilir. Kendi kendine kıskandırmak veya dikkat çekmek istemiş olabilir. Yalan olduğu hemen anlaşılmasın diye herkese rol yapmıştır diye düşünürüm. Gider sorardım. Yaptığının saçma olduğunu anlatırdım.