Sponsorluk nedir?

Sponsorluk nedir?

Hangi alanlarda sponsora ihtiyaç duyulur?

Sponsorluğun amacı nedir?

Sponsorluk bir kuruluşun faaliyetlerini geliştirmek, reklamını yapmak, toplumsal beğeni sağlamak için yapılır.Bu daha çok sporla ilgili ya da reklam işleriyle ilgilidir.

Bir ürünün reklamını yaparsın, ve bu ürünün şirketi sana belirli yardımlar yaparak . Hem kendinizi hemde sponsorunuzu geliştirebilirsiniz.

Sponsorluk uzmanlık isteyen bir iş. Herhangi ünlü bir kuruluşla karışıklı kazanç elde etmek amaçlı yapılan pazarlama yöntemidir. Sponsorluk daha çok spor alanlarında yapılır. Her iki taraf da bu işten yararlanmak ister. Kesinlikle bağış ve yardımla alakası yoktur.

Sponsorluk bir kurumun, pazarlama amaçlarına yönelik katıldığı etkinliklerde tanıtım imkanı bulunması için maddi ve o etkinliğin gerçekleşebilmesi için yapılan araç ve gereç yardımları sponsorluğun tanımıdır. Spor alanında, iş yeri ve vize konusunda sponsora ihtiyaç duyulmaktadır.

Sponsorluk bir kurum ya da kuruluşun kendi reklamını yaptırmak amacıyla kişi ya da kişilere çeşitli şekillerde maddi olarak destek olmasıdır. Günümüzde birçok yerde insanlar reklam yaptırmak amacıyla sponsorluk yapmaktadır. Örneğin youtube hesabı üzerinden para kazanan insanların çoğu kazandığı parayı youtube’dan çok sponsorluklar sayesinde kazanır. İşleyen büyük bir sistem diyebiliriz.

sponsor bir markanın ürünlerini tanıtmak ve reklamını yaptırmak için belirli insanlarla maddi destek olması
Twich malzeme yardımı yapmak gibi örnek var yemeksepeti yayıncıya sponsor olup yaygınlaştırmaya çalışmak