Spor aleti olmadan kardiyo nasıl çalışılır?

Malum,tam kapanma dolayısıyla spor salonları kapalı.Peki evde,spor aleti kullanmadan kardiyo çalışmak mümkün mü ?

Bence mümkündür. Evde kendiniz de spor yapabilirsiniz. Ne bileyim oradaki aletlerin yerini tutmaz ama evde ev eşyalarından kendinize spor aletleri yapabilirsiniz.

Merhaba, kardiyo egzersizleri evde rahatlıkla yapabiliriz. Burada önemli olan kalp hızımızın 120 ile 160 arasında olmasıdır. Bu şekilde yüksek tempoda yaptığımız hareketler yağ yakımımızı kolaylaştırır. Olduğumuz yerde adımlar atarak, ip atlayarak, dans ederek bunu sağlayabiliriz. Hareketleri kolları yana açarak veya bacakları karna çekerek de kademeli olarak zorlaştırabiliriz. Mutlaka başlamadan önce ısınma hareketlerini ve bitirdikten sonra da soğuma hareketlerini yapmayı unutmayın. Minimum haftada 2 gün, 25 ile 40 dakika arasında yapabilirsiniz.

Ben bir basketbol sporcusu olarak evde kardiyo şöyle yapıyorum ilk önce evde 1000 kere zıplıyorum sonra karın idmanı yapıyorum üstüne de bacak çalışıyorum kardiyodan daha etkili oluyor.

Önemli olan harekete geçmek. Harekete geçmediğimiz her dakika bizi daha fazla şüphe ve korkuya sürükler.

Arkadaslar kesinlikle en önemli hareket plank yapmaktır.Tüm vucut kaslarınızı calıstıran bel ve sırt ağrılarınızı gideren bir harekettir.Kısa ısınma hareketleri sonrası yapmanızı ve vucudunuzdan ödemlerin nasıl atıldıgını görebilirsiniz.İlk başlarken 20 saniye hergün 5 saniye ekleyerek belli zamanlarda sabit olacak sekilde yapabilrisiniz inanın cok faydası olan bir harekettir.

Burpees.
Manmakers.
High Knees.
Mountain Climbers.
Lunge Jump.
Squat Jump.
Mule Burpees.
Jack Knife.Burpees.
Manmakers.
High Knees.
Mountain Climbers.
Lunge Jump.
Squat Jump.
Mule Burpees.
Jack Knife
hareketlerini yaparak spor aletleri ile yaptığın kardiyonun daha iyisini yaparsın

Kardiyo Hareketleri: Evde Hangi Kardiyo Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek Egzersizler

Kardiyo Hareketleri: Evde Hangi Kardiyo Hareketleri Yapılabilir? Evde Yapılabilecek Egzersizler
Kardiyo hareketlerinin pek çok bilimsel araştırmalarda da vücudun yüksek yağ yakımına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Kardiyo hareketlerini yapılmasındaki temel amaç; vücuda büyük bir dayanıklılık ve direnç kazandırmaktır. Fakat kardiyo hareketleri yaparak aynı zamanda kalori yakımına da yardımcı olabilirsiniz.

Kardiyo hareketleri kişiyi çok zorlamadan, yağ yakımına ve vücudun direnç kazanmasına yardımcı olan hareketlerden oluşur. Kardiyo hareketlerini özellikle günlük olarak spor yapamayan kişiler haftada iki ya da üç defa uygulayabilir.

Kardiyo Hareketleri: Evde Hangi Kardiyo Hareketleri Yapılabilir?

Kardiyo hareketleri evde kolaylıkla yapabileceğiniz ve vücudunuzun güç kazanmasına yardımcı olan hareketlerdir. Herhangi bir ekipmana gerek duymadan evde kolaylıkla belirlediğiniz kardiyo egzersizleri ile yağ yakımını artırabilirsiniz. Kardiyo hareketlerinin genelde haftalık olarak yapılması önerilir. Haftada 2 defa yapacağınız kardiyo hareketleri sayesinde hem kalp atışınızı hızlandırabilir hem de yağ yakımına yardımcı olabilirsiniz. Evde yapabileceğimiz kardiyo hareketleri şunlardır;

• halat idmanı,
  • ip atlama,
  • kürek çekme hareketi,
  • yüksek sıçrama,
  • dağ tırmanışı ve gölge boksu.
  • Olduğun yerde koşma hareketi yapabilirsin. Jumping jacks yapabilirsin. Hit cardio yapabilirsin. Youtube da bununla ilgili bir sürü videolar bulunmaktadır.