Spor spikerleri maçları sunarken ayağına topu alan futbolcunun kim olduğunu nasıl bilebiliyorlar?

Spor spikerleri maçları sunarken ayağına topu alan futbolcunun kim olduğunu nasıl bilebiliyorlar? Oturdukları yerden futbolcuları nasıl tanıyabiliyorlar?

Bir hesap geldiğinde herkesin kendi yediği şeyleri ödemesidir.

Onlar genelde saha içine pek de uzak olmayan yerlerde oturuyorlar.Zaten sporsever insanların çoğu tribünün sahaya en uzak yerinden bile futbolcuları tanıyabiliyorlar.Futbol spikerleri de spora ilgileri ve tecrübeleri sayesinde bu konuda minimum hata yapıyorlar.

Spikerlerin olduğu tiribünler sahaya çok yakın yerde oluyor. Spikerler zaten çok deneyimli insanlar olduğu için futbolcuların kim olduğunu hemen anlıyor.

Sahaya yakın otururlar ve onlar oyuncuları çok iyi bir şekilde tanıdıkları için yorum yaparlar

Zaten o anda stadyumda oldukları için görebiliyorlar.Ve bu yüzden de seçebiliyorlar kimin kim olduğunu.

maçtan önce spikerlere takımların esame listeleri sunulur ve spiker maçtan önce bunun üzerinden bir prova gerçekleştirir…sonrasında tecrübesiyle birlikte artık hangi takımda hangi oyuncunun oynadığı konusunda yeterli bilgi sahibi olmuş olmasından dolayı esame listesine ihtiyaç duymadan maçı anlatabilir.

Spikerler genelde sahada yakın biryerde otururlar ancak uzakda oturanlar numarasına göre ayırt ede biliyorlar.

Ligdeki oyuncuları çok iyi tanıdıkları için makul bir uzaklıktan tüm oyuncuları tanıyabilmektedir.Ayrıca sahaya seyircilerden daha yakın bir bölümde oturmaktadırlar.

Spor spikerleri maçtan önce hangi takımda kimlerin oynayacağı liste zaten onlarda mevcut olmaktadır . Buna mukabil spor spikerleri sürekli spor ile ilgili oldukları için pek çok oyuncuyu tanımaktadır. Lakin tanımadıkları oyuncuları ise liste yardımı ile sunumu gerçekleştirmektedir.
Bulundukları konum maçın en iyi izleneceği yerde oldukları için sahaya net bir şekilde hakim olmaktadır.
iyi bir spor spikeri zaten ön bir hazırlık yaptıktan sonra hazır hale geliyor Yayında ise o profesyonelliğini izleyicilere yansıtıyor.

Spikerlerde yaşamlarını futbol vb.spor dallarına adamış insanlardır.Sen nasıl yaptığın işte senelerini verdiysen ve gözünü kapatsan bile o işi takır takır yapabiliyorsan o insanlarda bu işin ehli olmuşlardır.Ayrıca staddaki basın tribünü konumu gereği sahayı çok iyi görebilecekleri bir noktada yer alır.

Futbolcunun simasını görmese bile onların koşuş şeklinden topa vuruş şeklinden bile kim olduklarını anlayabiliyor. Çünkü hepsini iyi tanıyor. Ayrıca sahayı tam anlamıyla görebilmek için uygun yerlerden izliyor.

Spikerler genelde görüş açıları itibarı ile geniş ve yakın bir pencereden görsel kontak yakalama imkanı bulmaktadırlar. Önceden bildikleri oyuncuları biz henüz küçük televizyonlarda izlerken karşı takımın oyuncusu bile zannetsek onlar bu görev için ciddi bir stratejik konumda bulunuyorlar.

Öncelikle belli bir tecrübe gerekir ligdeki oyunları çok iyi tanıması gerekir ayrıca sahada görebileceği imkanlar vardır

Spikerler zaten tüm oyuncuları bildikleri için çok rahat spikerlik yapıyolar. Stada çok geniş gördükleri için çok daha net seçebiliyorlar. Ayrıca forma numarası ve sporcuların tipleride büyük rol oynuyor bence.

Oyuncuların adlarını bilinmesi için çok önceden çalışırlar zaten sonra ya da yakın olduklarından dolayı iyi bir şekilde söyleyebilirler