Spor yapmak için motive olma yolları nelerdir?

Spor yapmak için motive olmanın yolları nelerdir?

Spor yapmak için motive olmanın yolları spor aletlerini inceleyerek ve spor videoları izleyerek , aynı zamanda spor yapan bir insanın nasıl sağlıklı bir birey olacağını görmek ve spor yapanların kilo vermiş olarak sağlıklı olduklarını görmek motive için yeterli olacaktır.

Spor yapmak için bir arkadaş bulmakta fayda var. Spor yaparken biraz daha esnek olmamız gerekiyor. Arkadaşımız var ise iddiaya girmiş olursak kendimizi biraz daha motive etmiş oluruz.

Sporda motive olmak için en önemli etken sizi gaza getirecek müzikler dinlemek bu size çok iyi motive getirecektir. Bununla beraber gelişme kaydettiğinizi görmek için spora başlamadan önce vücut endeksinizi ölçtürünüz, vücudunuzun boyutsal özelliklerini not alınız. Bu şekilde yaptığınız sporun işe yaradığını görüp daha çok çalışmaya başlayacaksınız. Bunlar başlıca etkenler olabilir.

Spor yapmak için motive olmanın birçok örneği vardır. Mesela kendine örnek alacağın bir sporcu veya sporla uğraşan bir kişi bulabilirsin. Kendin için hedefler koyabilirsin. Spor yaptıktan sonra vucudundaki değişimleri hisset ve seni daha çok istek uyandırmasına izin ver.

Insan Spor yapmak için kendisine sağlıklı bir birey olacağım hastalıklara çok çabuk yenilmeyeceğim gibi düşünceler düşünerek motive olabilir

Amacımızı gerçekleştirmiş olan birini kendimize referans almak bir gün onun gibi olacağımıza inancımızı kaybetmeme ve sporu bir angarya olarak görmemek.

En iyi motive insanın kendisidir. Bir şeyi kafamıza gerçekten koyduysak onun peşini bırakmamalıyız. Kendimize söz vermeliyiz, pes etmemeliyiz ve sadece odaklanmalıyız. Yapamazsın diyenleri kesinlikle dinlememeliyiz. Spor salonu içerisinde iyi hissetmemizi sağlayacak müzikler dinlemeliyiz. Spor esnasında spor dışında hiç bir şeye odaklanmamalıyız.

İlk motive kaynağımız sporu sağlığımız için yapmak olacaktır. Vücudumuza estetik bir görünüm kazandırmakta iyi bir motive kaynağıdır. Boş zamanlarını eğlendirici bir şekilde değerlendirme biçimi olan spor ,aynı zamanda sosyalleşmek adına da faydalıdır.

Aynada kendinizi kilolu oldugunuz için veya derileriniz sarktığı için beğenmiyorsanız en iyi motive yöntemi bence.