Stresin etkilerini azaltan yiyecekler nelerdir? Stresi azaltan zeka ve enerjiyi artıran besinler nedir?

Stresin etkilerini azaltan yiyecekler nelerdir? Stresi azaltan zeka ve enerjiyi artıran besinler nedir?

Stresin etkilerini azaltan yiyecekler arasında çikolata yer alıyor. Çünkü mutluluk veren bir yiyecektir.

image">image
Stres günümüzün en büyük problemidir. Stres insanları pisikolojik olarak kötü yönde etkilemektedir ve aşırı stres ise büyük hastalıklara yol açabilmektedir. Günümüzde stresden kaynaklanan en büyük hastalıklardan birisi olan alzheimer geçici olmayan tedavisi olmayan ve sonu ölüm olan bir hastalıktır. Stresi geçiren yiyecekler ise yediğinde insanı mutlu eden insana huzur veren yiyeceklerden bu yiyecekler genellikle tatlı şekerli yiyeceklerdir çünkü insanlar tatlı şeyleri yemeyi severler. İnsanın sevdiği bir meyve sevdiği bir çikolata stersi azaltmaktadır. Özellikle insanlar çikolatayı tercih ederler.

İlk başta çikolata geliyor çünkü çikolata vucudda seratonin hor önünü yükselterek kişiyi mutlu hissettiriyor. Ayni zamanda çilek yemek afrodizyak etkisi ile stresi azaltan bir diğer yiyecek arasında. Muz ,avakado ve yaban mersini de stresin etkilerini azaltıp kişinin mutlu hissetmesini sağlar. Karnıbahar ,kuskonmaz ,ıspanak gibi bazı sebzelerde de aynı etkiyi bulmak mümkün.

Stresi azaltacak yiyeceklerden en bilineni çikolatadır. Çikolata mutluluk hormonunun salgılanmasına yardımcı olur. Ama bunun dışında insanın sevdiği bir şeyi yemesi de stresi azaltır diye düşünüyorum. Bize mutluluk veren yiyecekler bizim sevdiğimiz yiyeceklerdir. Bu nedenle de stresin azalacağını düşünüyorum.

Stresin etkilerini azaltan yiyecekler arasında sıralayacak olursak
çikolata
Muz
Balık
Avokado
Badem ve Fındık
Yaban Mersini
gibi yiyecekler yer alıyor

Stresi azaltan yiyeceklerin %100 ü kilo aldırır. Örneğin makarna; stresi azaltır, kilo almak için iyi bir yiyecektir, aynı zamanda beynin besni olan karbonhidrat deposudur. Yiyecek yerine spora yönlenmek hem zeka açısından hem de stres açısından daha yararlı olacağı yönünde düşüncelerim var.

Stresin etkilerini azaltan yiyeçeklerin başında çikolata gelir. Beyin sağlığı için ceviz,badem,balık gibi besinler tuketilmesi iyi olur.

en başta çikolata gelir ve mutluluk oranını arrtırır ve stresten uzak durmanızı sağlar ek olarak dondurmada aynı şekildedir ve fazlası her zaman olduğu gibi zararlıdır ve gerektiği kadar yenmesi önerilir.

Stresi azaltmada bitki çaylarının rolü yüksektir. Papatya çayı kişiyi rahatlatır ve stresi azaltmaktadır. Zihni açmak için ise biberiye çayı etkilidir. Fakat bitki çaylarını sevmiyor iseniz. Biberiye yağı alıp odanızda bulundurabilirsiniz. Bu yöntemle zihninizi açık tutarak öğrenmeyi ve bilgiyi akılda tutmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Streste olan bir kişi veya kadınlar regl günündeyken özellikle tatlı krizleri başgöstermektedir. Tabi çikolataya sarılma nedenlerinden birisi de çikolatanın rahatlatıcı bileşenler içermesidir.

Kesinlikle stres gidermek için bir komedi film ve yanında cips kola ve çikolata birebirdir.

Balık pirzola et but ciğer çikolata cips kola tatlı salata meze türü stersi azaltır

Stresi azaltan besinler şunlardır Vallahi karsüt tam Tahıllar badem ve fındık yeşil biber yaban mersini bitter çikolata sarımsak ve papatya çayı dır Bunların içinde vitamin olanlar enerji verir

Stresi azaltan yiyeceklerin başında çikolata ve pastalar gelir. Özellikle bayanların stresli olduğu durumlarda çok etkilidir. Bunun haricinde muz ve yasemin çayının insanı sakinleştirici özelliği olduğu için strese karşı oldukça etkilidir. Enerji veren gıdalar olarak tatlı yiyecekler, tatlı atıştırmalıklar, meyveleri söyleyebiliriz.