Şükretmek için nedenler nelerdir?

Şükretmek için nedenler nelerdir?

Şükür etmek için birçok neden bulunmaktadır. Bunlardan en basiti ise yaşadığımız için bile şükür etmeliyiz.. sağlıklı olduğumuz için de tabii ki..

En basit olarak bu siteyi kullanabilecek parmaklarımızın olması bile şükür gerektirir. Temiz su bulabilmemiz, kimseye muhtaç olmuyor oluşumuz gibi birçok neden vardır.

bier varlıgımız yok yoksuluz ondan olur

En büyük şükür sebebi sağlıktır,hayatta şükretmek için birçok neden bulabilirsin ailenin hayatta olmasından tut nefes almaya kadar birçok şükür edecek neden bulabilirsin.


Sağlıklı bir birey olmak ailemizin yanımızda olması karnımızı her gün doyması sıcacık bir yatağımızın , başımızı sokabileceğimiz bir evimizin olması .

Bu kriteri aslında insanın kendisi belirler. Subjektif değer yargıları, ulaşılan hedefler, hayattan alınan haz ve beklentiler örnek verilebilir bu kıstası belirlemede.

Öncelikle yaşadığımız için şükretmeliyiz sağlıklı olduğumuz için şükretmeliyiz ve sevdiklerimiz yanımızdaysa onun için de şükretmeliyiz.

Yediğimiz tüm nimetlere yaşadığımız hayata sağlığımıza, ailemize , müslüman oluşumıza şüktetmeliyiz.

Şükretmek insanın Allaha teşekkürüdür. Bir kişinin her işi yolunda gidince ve ya çok fazla istediği bir şey olunca Allah’ına şükrederek bu işinin sürekli devam etmesi amacıyla şükür edilir.

Hayatınızda bir şeyleri değiştirmek için bir ya da iki şey olmak zorundadır: Ya hayatınız değişmelidir ya da siz. Hayatınızın değişmesini beklemek tahmin edersiniz ki oldukça pasif kaldığınız, müdahale alanınızın sınırlı olduğu bir çözüm. Bu nedenle kendinizi değiştirme, bakış açınızı değiştirme seçeneği, size varmak istediğiniz sonuca daha hızlı ulaştıracaktır.

@yusuf0642#939603 :joy:

:joy::joy::joy::joy:

:joy::joy::joy:

biz fakiriz anladınmı su içeriz şükür ederiz yemek yeriz şükür ederiz halimize

Herşey, öncelikle sağlıklı olmak, sıcak bir yuva, iyi bir eş, Tatlı bir çocuk,

Bir kafeye gittiniz ve garsona siparişlerinizi söylediniz. Garson siparişlerinizi getirirken ona teşekkür edersiniz. Şükretmekte aynı böyle size verilen sağlık için, ev için, aileniz için, bir tas yemeğiniz için şükretmelisiniz. Eliniz, ayağınız, iki gözünüz, iki kulağınız, koku alan bir burnunuz olduğu için şükretmelisiniz. Her şey için şükredebilirsiniz. Neden mi şükretmelisiniz? Çünkü şükrettikçe, şükrettikleriniz artarak size geri gelir ve insan şükrettiği zaman kendini daha iyi daha huzurlu hissedersiniz.

Şükretmek için nedenler yoktur bir olay olur veya bir yemek yeriz. Çok şükür deriz.

Şu an bu yazıyı okursun şükredersin, yazarsın şükredersin, nefes alıp verirsin şükredersin kısaca yaptığın her eylem senin için bir şükretme bahanesi olabilir.

Güzel, olumlu, iyi bir neden veya sonuca, sevindiğin duygulara bağlı olarak şükredebilir insan.