Sürekli ayrılıp barışmak aşkı nasıl etkiler?

Sürekli ayrılıp barışmak aşkı nasıl etkiler? Açıklayınız.

Önce güveni bitirir. Güven bitince aşkta azalır sonra biter. Daimi ayrılık olur.

Sürekli ayrılıp barışan çiftlerin ilişkisi toplum dilinde laçkalaşmış bir ilişkidir. Eninde sonunda o ilişki bir yerde son bulur bence.

Maalesef günümüzde de gençler aşkı oyunla karıştırıyor, sürekli kavgalar edip ayrılıyorlar. Sürekli sevgilinle tartışmak, kavga etmek, ayrılmak, daha sonrasında da barışmak aşkı çok ama çok kötü etkileyen faktörlerden bir tanesidir. Çünkü kavga ettiğin zaman karşındakine söylediğin laflar, ettiğin hakaretler karşı tarafın sana olan güvenini yerle bir eder. Karşı taraf-sevgilin artık sana güvenmez, senin içini öğrenir, nasıl birisi olduğunu anlar, fikilerini, düşüncelerini kavrar. Senin onunla gelecek hakkındaki planlarını çözer. Artık eskisi gibi aşk kalmaz ortada. O yüzden sevgilinizle kavga etmeyin, sürekli ayrılıp barışmayın. Hiç bir şey olmamış gibi davranın, kavganın büyümesine izin vermeyin.

Maalesef araya bir çok karışıklık girecektir. Ayrılmaya alışık olmuşlardır ve de herkes bu çiftlerin napmaya çalıştıklarını anlamakta zorluk çekecektir. Kim ne derse desin ama dengeler bozulucaktır kesinlikle.

Sürekli ayrılıp barışmak ilişkiyi yorar ve yıpratır. Yani küs olduğunuz ya da ayrılıkta yaşanan olaylar ilişkiye tekrar ısınmanızı zorlaştırabilir.

Sürekli ayrılıp barışmak da sağlıklı bir şey değil. O ilişki yalama olur. Sağlıksız bir ilişkide iki taraf birbirini sevse de değer verse de o ilişki uzun ömürlü olmaz. Uzun ömürlü olsa bile iki tarafı da yıpratır. Bunsadece ak ve sevgililik ilişkisinde değil diğer ilişkilerde de böyledir. İlişkiyi tek tarafla sınırlandırmamalıyız. Sürekli kavga edip tekrar barışın çiftler veya kişilerin karakteri tam oturmamış ve olgunlaşmamışlardır. Anlık ve aktif tepkiler veren düşüncesiz empati ve sağduyu yoksunu çocuksu tiplerdir. Aşkı geçtim hayat bunlar için bir oyundur. Edilen her kavga ilişkide tahtaya çakılmış çivi gibidir. Çivi gider izi kalır. Zamanla da ilişkiyi resetleyemez hale gelirsiniz. Toksik yani zehirli.bir.ilişki olur.

İlişkiler arasında kavgalar olur bu normaldir ama her kavgada küsüp ayrılmak ilişkiyi zedeler ayrılmak yerine oturup konuşup sorunlara çözüm bulunmalıdır

Aşkı olumsuz etkiler, ilişkiyi yıpratır. güvensizlik oluşur.

Sağlıklı bir ilişki olmadığını gösteriyor. Çünkü bir ilişkide önemli olan temelinin sağlam olmasıdır. Sürekli tartışıp ondan sonra hiç birşey olmamış gibi barışmak bir ilişkiyi basitleştirir.


Sürekli ayrılıp barışmak mesela eğilmiş bir çiviye benzer onu nekadar düzeltebilirsen düzelt gine eskisi gibi düzgün olmaz.Iliskilerde de böyledir nekadar çabalarsan çabala ilk günkü ki bir ilişki olmaz ,aranızda hep soğukluk olur.Güven problemi yaşanır.Sevgisinden emin olamazsın.

ilişkide kalıcı yozlaşmalara sebep olur ilişkinin değerini ve önemini azaltır ayrılıp barışmak klişeleştiği için rahat davranılır sonu hüsranla biter

Bir tür alışkanlıktan ibarettir bu yoksa bir önemi yok bilimsel olarak. İsteyen yapabilir.

İlişkide iki tarafı da oldukça yıpratan bir durumdur bu tabikide. İlişkiyi olumsuz etkiler bu aradaki bağı zayıflatır tabikide. Ve iki tarafıda yorar.

İlişkiyi basitleştirir. Sürekli ayrılmak şu an için sonucunda barışmayı getirse de nasılsa ilişki ayrılmaya açık olduğu için ilerde kötü sonuçlar doğurabilir ve bir daha barışılamayabilinir.