Suriyelilere bedava sağlık hizmeti kaldırılıyor.

Sadece bedava sağlık hizmetlerinin kaldırılması yeterli mi ?Daha başka neler yapılabilir Suriyeliler’e dair çözüm yöntemleri nelerdir ?
Suriyeli mültecilerin bugüne kadar bedava olarak aldıkları sağlık hizmetleri artık paralı hale gelecek. Yoğun tartışmalara yol açan konu hakkında çalışma başlatıldığı ifade ediliyor. Bu zamana kadar ücretsiz sağlık hizmeti alan Suriyelilerden artık aldıkları sağlık hizmeti karşılığında katkı payı alınacak. Çalışma cumhurbaşkanlığının talimatı üzerine başlatıldı.

Eğer doğruysa çok güzel bir karar.Herkes sağlık hizmetinin bedelini ödemeli . Kendi vatandaşımız nasıl oduyorsa herkes odemeli umarım diğer alanlarada kısıtlamalar gelir

Geç bile kalındı onlara devletimizin verdiği tüm yardımlar kesilmeli ve ülkelerine dönmeleri için teşvik edilmeli.Ekonomik krizin büyük sebebi onlara yapılan yardımlar iken tasarruf zaruri hale gelmiş durumda iken artık yardımlar kesilmeli.

eğerki doğruysa bu yazdığınız bence süper çünkü türkler sürekli vergi veriyor vs veriyor ve devletin kasasındaki para suriyelilere gidiyor bence çok doğru bir karar karar vereni tebrik ediyorum ve bence suriyelilerin suriyede savaşın bir an önce bitip gitmesi gerek teşekkürler iyi günler.

güzel bir haber her vadandaş gibi onlarda ücret ödemeli.

İyi olur bence ülkemizde sağlık hizmetinde yenilikler var, zaten acil olan durumlarda din,dil,ırk ayırt edilemez, ama kötüye kullanan çok insan olduğunu düşünüyorum. Yalnızca sağlık hizmeti değil her konuda müdahale edilmeli, ülkemizde doğup büyüyen ve son nefesini her durumda burada verecek kendi insanımıza sahip çıkalım,biz iyi olursak zaten bizler muhtacı olan herkeze koşarız bizim özümüz bu değişemeyiz.

Sağlık hizmeti herkese eşit olsunda, diger şeylerden vergi ve para alınsın yani iş sıkıntıları bizde çekiyoruz ama onlar çok buluyorlar.

benim vatandaşım aç ama süriyeliler ise estetik peşinde bedava ilaçlar birde yardim alıyorlar.Geç alınmiş bir karar.

bu çok güzel bir karar olmuş gerçekten Suriyeli çocuklar yaşlılar ve kadınlar için ücret alınmayacak diyede okumuştum

Sonunda kendi ülkemde bedavaya hizmet alamazken başkalarının bundan yararlanması benim gururmu kırıyordu adeta.

Kesin olarak kalkmalı ve diğer sağlanan kolaylıklar da kalkmalı bugün vatanını milletini satıp da kuçak açan ülkenin karısına kızına çocuğuna gencine sarkan bir topluluk dan hiç bir fayda gelmez.İki gün sonra Türkiye de savaş çıksa kaçacak delik ararlar eminim.

Kesinlikle verilmesi gereken bir karardı. Ülke olarak elbet zor durumda olan insanlara yardım etmeliyiz fakat her şey de bir yere kadar.

öncelikle siyaset veya ırkçılık yapmıyacağım , ama biz ülke olarak suriyelilerden nefret ediyoruz . Nedeninin ırkçılıkla alakası yok ve hepsi için geçerli olmasada %80 i aynı çoğu terbiyesizlik yapıyor ülkemizde mülteci olanlar sadece suriyeliler değil okadar afrikadan gelenler var hepsi çalışıyor onlarda zor durumda onlara neden bedava sağlık hizmeti sunulmazken bu kişilere sunuluyor ? bence adaletli olmuş .

bencede kaldırılması güzel olmuş. Onlarda bizler gibi aldıkları hizmetin karşılığını vermelidir.

Kaldırılması iyi olmuş. Onlar bu ülkenin vatandaşı olmadıkları halde bizden daha iyi hizmet görüyorlar. Bedava yaşıyorlar resmen. Vergilerden de muaflar bildiğim kadarıyla. Biz herşeyin vergisini , aldığımız havanın bile vergisini ödüyorken onlar anca para toplasinlar ki maddi olarak da öyle kötü durumda değiller. Gereken hizmet veriliyor zaten. Sağlık hizmetlerinde ki bu uygulama da yerinde olmuş. Biz her hastaneye gittiğimizde muayene ücreti , tahlil ücretleri gibi birçok ücret ödemek zorunda kalıyoruz. Bu haksızlığın önüne geçilmesi iyi ve yerinde olmuş. Keşke diğer alanlarda da aynı ve benzer uygulamalar yapılabilse çok iyi olacak. En azından bizden daha ayrıcalıklı durumda olmadıklarını biliriz.

Arkadaşlar düşündünüz mü Suriyeliler bu hastane ücretlerini nereden ödeyecekler. Yine yapılan yardımlarla ödenecek veya yardımlardan kesilecek. Yani aslında çok da değişen bir şey yok. Bu insanların çalışma izni olmadığı için para kazansalar bile resmi bir kazançları olmayacaktır. Esas olan Suriye’de bir an önce kargaşanın durulması ve Suriyeliler’in ülkelerine dönmesidir.

Beleşten yardım parası al, birde beleşten devletin kurumlarında görün baştan yapmaları gerekiyor. Artık suriyeliler yapılan tüm yardımlar kesilmesi gerekir ve o yardım musluklarının kendi vatandaşına çevirmesi gerekiyor.

kendi vatanlarından kaçmış olanlar için üzülüyorum.Fakat kendi vatanlarında yemek bulmak için çalışan insanların Türkiye’de bize her şey beleş diyerek buraya gelenlerden bezdirdi.
Sağlık alanı gibi eğitim alanında ve ceza alanında’da tedbirler alınmalıdır.

GEÇ OLSUN AMA GÜÇ OLMASIN.Ne güzel bir haber inşallah kısa zamanda yürürlüğe girer.

Oh, ekmek elden su gölden, adamlar bizden rahat yaşıyor. Çok fazla rahat yaşadılar. Bizim insanımız tonla vergi ödesin, kiralar tavan, alışverişte rakamlar uçmuş ama onlar misler gibi yaşasın. Umarım daha fazlasını keserler artık. Bizim insanımızın ihtiyacı var, bizim. Hiçbir avrupa ülkesi bunları düşünmüyor. Bir biz kalmıştık yardımsever, önce kendi ülkenin insanına bakacaksın.