Sütün faydaları nelerdir?

Sütün faydaları nelerdir?

Sütün bazı faydaları büyüme ve gelişmeye yardımcı olur,kemikleri sertleştirir.

Sütün faydalarından en önemlisi kemikleri güçlendirir ve bağışıklığı arttırmaktadır.

Süt büyümeyi ve gelişmeyi sağlamasının yanında vücuda güç vererek zararlı mikroorganizmaların zararlı etkilerine karşı koruyarak bağışıklık sistemini güçlendirir.
ishalin geçmesine iyi gelir diyen görüşler mevcuttur fakat ben sütun yaglilik derecesine ve bünyeye gore degisiklik göstereceği düşüncesindeyim.

Ayni sekilde süt mide ağrılarına az tuketilmek şartıyla iyi gelmektedir.

Süt içerdiği yüksek kalsiyum ve D vitamini sayesinde özellikle gelişme çağındaki çocuklarda kemik uzaması ve gelişimini desteklerken ileri yaştaki kadınlarda kemik yapısını güçlü tutmak adina önemli bir besindir.

Bu doğrultuda fazla güçlenmek adina aşırı süt tüketilmesi demir emilimini azalttığından kansızlık yapacağını göz önünde bulundurmak gerekmektedir.
Yetişkinler icin günde en az 1 bardak ilkokul çağındaki çocuklarda ise günde 2 bardak tüketilmesi sağlıklı yaşamı destekler.

Kemik erimesini önler ve kemikleri güçlendirir. Cildi de nemlendirir ve pürüssüzleşmesini sağlar.

içindeki mineraller kemikleri güçlendirir enerji verir sağlık için önemli bir rolü vardır gelişime faydalıdır

Süt, genelde çocuk kısmının içtiği fakat 7 den 70’e herkesimin içebileceği bir üründür, günde iki bardak süt içilmesi tavsiye edilmektedir, Süt içinde protein ve kalsiyum içermesiyle göbek yağlarına faydalı bir içecektir. Kemiklerin gelişimine’ de katkı koyan süt içeceği özellikle cildimizin nemli tutmasını sağlayarak cildin yıpranmasını önlemektedir, hafızayı ve zeka seviyesini artırabilen süt ürünü ayrıca tansiyonu ve kolesterolu düşürebilmektedir, Süt içerek bağırsak kanseri riskini de önlüyoruz ayrıca bronşit ve zatürreyi önlemektedir.

Sür içerdiği mineraller ve içerdiği proteinler sayesinde vücudumuza bağışıklık kazandırmaktadır. İçerdiği zengin kalsiyum, kemiklerin gelişiminde etkilidir fakat fazla tüketimi kemik sertliğine yol açabilmektedir ve her yaşta bol sağlıklı değildir.

Sütün Faydaları:

Uzmanlar tarafından yapılan çalışmalarda, sütün içindeki kalsiyumun vücuttaki yağlanmayı azaltarak kilo kontrolü sağlamaya yardımcı olduğu ortaya konmuştur. Süt, içerdiği kaliteli protein ve lioneik asit gibi yağ molekülleri ile kilo kontrolüne yardımcı olmaktadır. Mineral açısından son derece zengin olan süt aynı zamanda zengin bir kalsiyum kaynağı olduğundan sağlıklı kemikler için süt içmemiz şart. Süt, cilt üzerinde nemlendirici etki yaparak cildin yıpranmasını ve yaşlanmasını engellemektedir. Süt beyin için de faydalı ve beynin ihtiyacı olan enerjiyi sağlıyor. İçerdiği yüksek protein ile vücut dokularının gelişmesine yardımcı olan süt odaklanma yeteneğini ve hafızayı güçlendiriyor. Hipertansiyon tedavisinde sütün olumlu etkileri biliniyor. Hipertansiyon için kullanılan bazı ilaçların olası olumsuz etkilerini azaltmada sütün yararları olduğu saptanmıştır. Özellikle süt ve grubunu az yağlı olanlardan tercih etmek, hem daha fazla kalsiyum alımını sağlıyor, hem de günlük doymuş yağ ve kolesterol alımını azalttığı uzmanlar tarafından kanıtlanmıştır.

sutun bize faydaları kalsiyum kemiklerimizin güçlenmesi için küçük çocuklarda boy uzaması olur içme halinde

Sütün birçok faydası vardır. Bunlardan bazıları ise kemiklere iyi gelmektedir. Büyümeyi ve gelişmeyi en iyi sağlayan besinlerden biridir. Vücuda direnç verir. Yaşlanmayı engeller. Cildi genç tutar. Kemik erimelerine yardımcıdır.

Beynin ihtiyacını karşılar
vücudu mikroplara karşı enfeksiyona karşı korur ve bağışıklık kazandırır yaşlılığı geciktirebilir …

İçinde bol miktarda kalsiyum olduğu için kemiklerin gelişmesine yardımcı olur.

Süt insan yaşamında önemli bir yere sahip olmasından dolayı pek çok araştırma konusu faydası eksikliğinde neler olabilir gibi birsürü makale ve bilimsel çalışmanın ana konusu olmuş insanlar için bir besin kaynağı olan içecektir. Faydaları ise çocukluk döneminde kemik iskelet kas sistemine oldukça yarar sağlamaktadır. Yaşlılıkta kemik erimesi dediğimiz hastalığa karşı düzenli kararında süt tüketimi de büyük yarar sağlamaktadır çene ve dişlerin yapısına içerdiği kalsiyum ve daha birçok vitaminle örneğin D vitamini açısından zengin olmasıyla vücudun çeşitli organlarına da yarar sağlamaktadır. İçerdiği zengin protein sayesinde ve kişinin de düzenli dengeli beslenmesiyle birlikte sağlıklı bir yaşam sürmesinde çok etkili olmaktadır. Bununla birlikte cildimize etkileri saymakla bitmez . Mikrop öldürücü etkisiyle bağışıklık sistemimizi de ciddi manada desteklemektedir. Yatmadan önce bir bardak süt güzel bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır. Okul çağındaki çocuklar için günde 2 bardak süt , yetişkinler için ise bir bardak süt içilmesi uzmanlarca önerilmektedir.

Icerisinde 125 mg kalsiyum bulunmaktadır.Kemikleri guçlendirir.

Icerisinde 125 mg kalsiyum bulunmaktadır.Kemikleri guçlendirir.

Süt içerdiği kalsiyum ve d vitamini sayesinde çocukların ve bizlerin kemik gelişiminde faydalar sağlar

Vücuttaki kemiklerin gelişmesine vücudun direncinin artmasına yardımcı olur.

kemikleri sağlamlaştırır vücuda güç verir. büyüme ve gelişmeyi sağlar mikropların neden olduğu hastalıklarda vücuda direnç verir. beynin enerji ihtiyacını sağlar.

İçerisindeki kalsiyum sayesinde kemikleri güçlendirir ve geliştirir. Çocuklarda boy uzamasını hızlandırır.