Tabelacı kime denir? Mesleklerinin incelikleri nelerdir?

Tabelacı kime denir? Mesleklerinin incelikleri nelerdir? Konu hakkında bilgi verir misiniz?

Tabelacı demek yanlış olur. Çünkü tabela yapan kişiler demir doğrama elemanları her türlü kapı, baca, kaynak işlerini de yapıyorlar.

İşyerleri ve ofisler için tanıtıcı kimlik kartı niteliğinde olan bilgileri yazan, bunu yaprkende çeşitli aydınlatma teknikleri ve yazı stillerini kullanan el işçisidir.

Tabelacı deyince akla direk marketlerde, dükkanlarda, giyim mağazalarında vb. yerlere gittiğimizde girişte çoğunlukla yukarıda o yerin isminin yazıldığı olduğu şeyi yapan kişidir tabelacı. :grin:

Tabelacı şu yollarda seyyar şekilde eşy mal veya meyve sebze satan yerlere deniyor diye biliyorum bizim bir tanıdık bu işle uğraşıyordu.Mesleğinin incelikleri çok bir şey yok sadece iyi bir sesin ve etkili bir konuşman olsun yeterli malını satabilmen için :smiley:

Tabela, firmaların bilinirliğini artırmak, reklam ve tanıtımlarını yapmak için kullanılan materyallere denir. Yapımında bir çok malzeme kullanılan Tabelanın görsel olarak göze hoş gelen, insanları cezbeden bir çok çeşitleri mevcuttur. Bunlardan bazıları; Kabartma Kutu Harf, Dijital Baskı, Folyo Kesim Yazı vb. şekillerde Işıklı ve Işıksız Tabela Çeşitleri ile karşımıza çıkmaktadır. Tabala 'nın kullanım alanı çok geniştir. Örneğin firmaların Dış cephe Tabelası, İç yönlendirme Tabelası, Çatı Tabelası, Uyarı İkaz Tabelası, Totem Tabela gibi farklı alanlarda kullanılır

Tabela bir yerin bir konumu veya reklam amacı ile oluşturulan genelde metal olarak bulunan reklam veya yer gösteren levhalardır Bunları yapan kişilere tabelacı denir

Dükkanların, iş yerlerinin tanıtımını veya iş yerinin ismini tabela olarak yapan kişilere denir.

seyyar satıcı sanırım. Tabla dediğimiz arabalarda meyve sebze satar lar.

tabelacı reklam ve dükkanların iş yerlerin reklam işlerini yapan kişilerdi.