Takas yöntemi

Venezüela’da ekonomik sıkıntıdan dolayı takasla alışveriş yapılmaya başlanıldı. Siz takas yöntemini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Aslında çok daha iyi bir yöntem. Sana ihtiyacın olamayan bir şey başka insanın ihtiyacı oluyor. Ve sende bundan faydalanıyorsun.

Aslında çok güzel bir sistem olmuş. Ekonomik sıkıntıda elimde bulunan fazla olan şeyi takas ederek başka bir şey alma fırsatı oluyor. Gayet mükemmel düşünceleri olmuş takas yöntemi ile diyorum.

Bence gayette güzel bir sistem olmuş. Sonuçta maddi durumu yeterli olmayan biri elindeki şeyi takas ederek ihtiyacını karşılayabilir.

Ben mantıklı bulmuyorum eskiden de bu yana sıkıntılar yaşanırmış çünkü takas edilen şeyler asla birbirine eşit olmuyor yani ortada haksızlık oluyor.

Yani çok eski uygarlıkların kullandıkları bir yöntemdir. Bence günümüz teknolojisi sayesinde artık nakit para kalkacak diyorlar ama bu sanal ortamda meydana gelir. Bu takas yöntemi mantıklıdır ancak günümüzde çağın çok gerisinde kalan bir davranıştır.

Her malın fiyatı aynı olmuyor ki bir şeyle diğer bir şeyi nasıl takas ediyorlar anlamıyorum yani bence çok saçma bir usül olmuş.