Tam kapanma

Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısında 29 Nisan saat 19.00 dan 17 Mayıs saat 05.00 a kadar tam kapanma olacağını belirtti.

">
Tam kapanma nedeniyle okullarda yüz yüze eğitim yerine uzaktan eğitime devam edileceğini belirtti.

Evet bence en doğrusu oldu ama insanlar için çok zor geçecek bu durum

Doğru bir karar olmuş belki vaka sayıları düşer bayramdan sonra biraz rahatlık olur, yinede bu kapanma süresi bitince ne olacağı belli değil.

Yine tam kapanma değil ki millet yine dinlemeyecek çıkacak dışarı gezecek. Hastalık kimsenin umurunda değil. Herkes gezme derdinde. Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.

pekte yorum yapmak istemiyorum ama bu gidişle galiba ya cin gibi kapilara mühür vurulur yada mezarda yer bakmak zorunda kalırız . Ben dışarı çıkmazken başkası yüzünden de ölürsem hakkımı o kişiye helal etmem o kesin :joy::joy:

yasağa uysalar bari. Uymadıkları sürece ne biter nede gider bu illet.

Kesinlikle daha önce bu karar alınabilirdi. Birçok kişi aşı olmadı.Kesinlikle aşı olunmalı ve mecbur olmadıkça dışarı çıkmamalıyız.

Vaka sayılarında düşüş illa ki olur ama geçim sıkıntısı, ailevi problemler vs. de artar…

Hayırlısı olsun, daha önce alınmalıydı bu karar umarım vaka sayılarında düşüş olur, umarım bu tam kapanma işe yarar.

Yasağa uyan olursa kapanma işe yarar milletimizin duyarlı olması gerekiyor.

Geçim sıkıntısı biteceğini sanmıyorum ama her yer kapanırsa işsizlikten erkekler uğraş alanı bulamayacak ve kadın şiddeti ve ölüm oranı artabilir çocuklarda göz hastalığı ve millette psikolojik değişimler olabilir.

Bayramdan sonra yaz tatili var bayram sonrası yasaklarda genisletilme yapılırsa denizler dolar tekrar hastalık çoğalır.

Herkes asi olurdu ama ilk önce denek olarak kullanılmaktan korktukları için olmadılar gerçi yine pek farkı yok ama asi istek oranı baya yüksek gözlemlediğim kadarıyla…

bencede daha önceden beridir yapılması gereken birşeydi inşallah ülkemiz için hayırlısı olur bu hastalığı atlatırız.

İnşallah en kısa zamanda normal halimize geri döneriz.

Umarım vakalarımız bir an önce azalır da normal hayata döneriz yoksa böyle olmayacak.

Umarım işe yarar da vakalar azalır fakat çalışanları da düşünmek lazım umarım yardımcı olurlar

Nasılda bi anda Nisan 2020 ye geri geldik ama :joy: daha sürer bu böyle

Doğru bir karar olmuş böylelikle vaka sayılarında düşüş yaşanır ve normalleşme sürecine girebiliriz .

sınavlar tatil oldu bu yüzden benim için çok iyi bir haber oldu :laughing: