Tanımadığınız biri ile asansöre bindiğiniz zaman selamlaşır mısınız?

Tanımadığınız biri ile asansöre bindiğiniz zaman selamlaşır mısınız ?

Selamlaşmıyorum genelde, yaşlı bir bayan olursa selamlaşırım bazen.

Konuşmayacağım kişilere sözlü olarak değilde hafif başım eğerek selam veririm. Asansörde karşılaşacağım kişiler de benim için bu sınıfa girdiğinden hafif başı eğerek selamlarım, fark etmelerini veya cevaplamalarını beklemem.

Avm olsun, bir ziayerete gittiğim yer olsun her zaman selam veririm. Asansör de karşılaştığım insanlara selam vermek bir cömertliktir. Ne kadar saygın olduğunuzu gösterir.

Sözlü olarak olmasa da gülümseyerek yada başımla selamlayabilirim.

HayIr tanimadigim biri ile neden selamlasayim ki. Oylece dururum.

Aslında selamlaşmak isterim ama şimdi insanların çoğu çok tuhaf. Bazen selam veriyorsun alma lütfunda bile bulunmuyorlar. O yüzden tanımadığım insanlarla pek konuşmuyorum.

Allah’ın selamını vermek ve almak farzdır. En azından bi selamün aleyküm derim…

tanımadan dahi bi tebessüm ederim karşımda ki kişide ayni hareketi yapar hic tanimadigim biri dahi olsa illa tebessüm ederim

Evet selamlaşıRIM konuşurum bence ayıp olur tanıyıp konuşmamak

Ruh halime göre değişir,çok kafam bozuksa selam vermem.

karsimdaki guler yuzlu ise selamlasirim ama kafasini cevirip suratsiz duruyorsa yokmus gibi davranirim

Tabikide nezaket kurallari geregi selamlasmak gerek.

sözlü olarak değil ama gülümseyip başımla selam veririm

Hayır selamlasmam.ama sima olarak tanıdığım biriyse kafa eğerek merhaba demis oluyorum

Selamlaşmam çünkü asansöre sürekli biniyorum ve birden fazla kişi içinde olur o yüzden herkesle selamlaşmam saçma olur

Asansör fobim var çoğu zaman kullanmıyorum asansörleri. Merdiven daha mantıklı geliyor hemde hareket olmuş oluyor. Her gördüğüm insanlada selamlaşmam zaten yalnış anlaşılıyor genelde insanlar fesat.

Hiç asansöre girmemeye özen gösteririm Asansörü pek sevmiyorum

Genelde asansör yerine merdivenleri tercih ederim bu yüzden bu soruyu es geçiryorum ama kullanırsam selam veririm diye düşünüyorum çünkü selam vermek sünnettir.

Evet. Gerek markette olsun gerek asansörde olsun selam veririm. Bol zamanımız varsa sohbet ederiz.