Tarihi diziler neden izlenir?

Tarihi diziler neden bu kadar çok izlenir? Sizce tarihi dizileri izlemek, tarih bilgisine katkı sağlar mı?

Evet sağlar. Bazılarımız işitsel, bazılarımız görsel hafızaya sahibiz bu yüzden izlediğimizde kafamızda canlandırmamız daha kolay olur ve çabuk unutmayız .

Bizde oluşturduğu gurur, vatan sevgisi dolayısıyla heyecanla kendini izlettiriyor

Tarih dizilerinde bölümleri uzatmak için değişiklik yapıyorlar çoğunda yanlış bilgi veriyorlar. O yüzden tarih dizileri bilgi katmaz.

Tarihi dizileri izlemenin nedeni birincisi insanların tarihini bilmemeleri ve merak etmeleri, ikinci bir şey ise bizim eski olan mutlak başarılarımıza çok bağlı kaldığımız içindir.

Tarihi bilgileri okumak yerine izlemek daha kolaydır.

tabi ki katkı sağlar bilgi edinmemize yardımcı olur

Genelde tarihimizi daha iyi ögrenmek için izlenir ama bizim ülkede bence entirika için izleniyor :smiley:

Tarihi dizileri izlemenin nedeni insanın tarihi öğrenmesi için izlenir. Çünkü yeni nesillerimiz birçoğu tarihini ve kültürünü merak ediyor.

Tarihi dizileri güzel bir şekilde çektiklerini düşünmüyorum ama vakit geçirmek için izlendiğini düşünüyorum.

Maalesef tarih dizileri de reyting kurbanı oluyor. Yani daha çok izlensin diye aslından kopuluyor bu yüzden yanlış bilgi edinmemek adına izlenmesini tavsiye etmem. Halk neden mi izliyor? Okumaya üşendiği için.

Ben çok seviyorum.
Galiba tarihe olan ilgimden dolayı bana izlemesi zevkli geliyor.
Hele de o dizi veya film tarihi gerçekten yansıtıyorsa yani sırf izlenme için saçma sapan seneryolar çekmiyorsalar izlenir.

Millet olarak okumaktan ziyade tarihi dizilerden öğrenmeyi tercih ediyoruz. Ama onun haricinde tarihi dizilerinde tarih okumaya teşvik edici olduğu su götürmez bir gerçek.Görsel olarak okunan şeylerin pekiştirilmesi konusunda da tarihi dizilerin faydalı olduğunu düşünüyorum.

İnsanların merakı olduğu için yeni yeni bi şeyler kapmak istedikleri için ulusun tarihini merak ettiği için diyebilirim

Tarihi seven ilgi odağı olan kişiler dizilerinide severek izlemektedir aynı alt yazılı bir dizi izlemeyi seven birisi gibi

Günümüzde tarih kitaplarıdır o dur bu dur ilgilenen var ama az sayıda ve türkiyede yaşayan pek çok insan tarihini ceddini bilmiyor kimisi de biliyor ve tarihi dizilerden zevk alıyor hoşuna gidiyor

Şu an tarih dizisi altında çekilerin yüzüde sekseni tarihle alakasızdır istisna bir iki tanesi tarihi yansıtıyordur.