Tatil nasıl ucuza getirilir?

Tatil ucuza nasıl getirilir? Hangi taktikler uygulanmalıdır?

Seyahat ücretinden kurtulmak için ucuz taşıma yolları tercih edilebilir ilk başta. Daha sonra konaklamaya para vermeyerek çadır kurulabilir. Deniz kenarı ya da ormanlık alan olabilir.

Tatil planı yapmaya başladıktan sonra izinler ayarlanır ve hemen bir otelde kalınacaksa rezervasyon yaptırılır ki otellerin erken seçim kampanyaları oluyor onlardan yararlanılabilir. Yada çadır temin edilir ve öyle konaklayabilirsiniz. Aslında en ucuzuysa tatil beldesinde bir tanıdığınızın evinde misafir olmanız. Tek yolculuk ücretine patlar. Birde kişisel ihtiyaçlarınızı ödersiniz.

En ucuzu misafir olmak bir diğer seçenek ise önce ki aylarda planlamak ve biletimizi almak, rezarvasyonumuzu yaptırmak faydalı olur.

tatili ucuza getirmek için turlara katılabilirsiniz onlar en dip fiyatlar oluyor tek yapmak istiyorsanız da uygun fiyatlı otobüs tercih edilebilir 5 yıldızlı oteldense daha uygun butik oteller tercih edilebilir.

Tatil bir yakininiz ile gidip kendi ücretinizi ödetebilirsiniz.ya da lüks oteller değil de konaklama yapilicak küçük bır yer de bulabilirsiniz.

Uzun vadede konuşacaksak İnstagram’da bir gezi/blog sayfası açarak ve organik takipçi ile birlikte otellerin vs. reklamını yaparak karşılıklı çıkar ilişkisi içinde tatil ucuza hatta bedavaya gelebilir.

Tatili ucuza getirmenin birçok farklı yolu vardır bunların başında her zaman bilet gelir, biletin ucuza getirilmesi mümkünse planlanan tatil programından en az 4 ay önce alınması yarar sağlayacaktır. Bunun dışında tatile gidilen ülke veya bir şehirde otelde kalmak yerine apartlarda kalabilir, ulaşımınızı şehir veya ülke içinde bisiklet, toplu taşıma araçlarıyla sağlayabilirsiniz. Olabildiğince dönüş için az alışveriş yapmaya gayret edin eğer bir acenteniz varsa eksta olarak seyahat sigortası yaptırmanıza gerek yoktur. Önemli olan fazla para harcamak değil, harcadığınız paranın zamanınızı güzelleştirmesidir. Yurt dışına çıkarsanız şayet kredi kartınızdan olabildiğince az alışveriş yapmaya gayret gösterin. Özellikle döviz alırken bunu havaalanından yapmamaya özen gösterin.
Eğer bireysel değil de aile ortamıyla veya arkadaş ortamıyla tatile çıkılacaksa hem maliyet hem de eğlence imkanları bakımından kamplar tercih edilmelidir. Zamanı nasıl ve kimlerle yaşayacağınız tamamen size kalmıştır. image">image