Tatlı isteğini bastıran yiyecekler hangileridir?

Tatlı isteğini bastıran düşük kalorili yiyecekler ve içecekler nelerdir?

Ben meyvelerden smoothie yapıyorum. Muzlu fıstık ezmeli çok güzel oluyor. Youtube’a yazın çıkar. Kesinlikle deneyin.

Canınız tatlı çektiğinde taze ve kuru meyveler yiyerek bu ihtiyacınızı bastırabilirsiniz.

Meyveli yoğurtları, şekersiz olup tatlandırıcı içeren tatlıları, kuru ve taze meyveleri tatlı ihtiyacınızı bastırmak için tüketebilirsiniz.

Muz, elma, çilek, karpuz, kavun bu tarz meyveler tatlı isteğini yatıştırır diye düşünüyorum. Tabi kavun ve karpuz diğerlerine göre kalorisi biraz daha yüksek olabilir. Fazla yememeye özen gösterilmelidir.

Benim için minik bir çikolata yeterli oluyor. Ama hiç olmadığını düşünelim şekeri karamelize etmeniz de yeterlidir.

Tatlı isteğini bastıran düşük kalorili yiyeceklerden en uygunu meyvelerdir. Muz yüksek kalorili ama az miktarda tüketebilirsiniz. Kivi, çilek, şeftali, kiraz da gayet uygun olur.

Tatlı istediğinizi yatıştırmak için bol bol meyve tüketmenizi öneririm.

Yoğurt ve tarçın karıştırdığım zaman ve turşu yediğimde tatlı isteğim gider.

En iyi yol muz,çilek gibi meyvelerden güzel bir afiyetle yiyebilirsiniz.

Tatlı isteğini bastıran yiyeceklerin başında meyveler gelmektedir. En çok tatlı isteğini bastıran meyveler çilek, üzüm ve muz gelmektedir.

Hakikaten güzel oluyor bu tür içecekler. En başta sağlıklı. Bu da çok önemli bence.

Meyveler içerdiği doğal şeker sayesinde tatlı istediğini bastırabilecek en etkili yiyecektir. Deneyebilirsiniz.

Meyve yiyebilirsin, meyve çok faydalı ve tadı güzel, benim canım ne zaman tatlı çekse gidip yemem yani ne gerek var kiloya, gider meyve alıp yerim, zararı kara dönüştürürüm

Meyve tüketebilirsiniz. Bunun yanında su tüketebilirsiniz. Elma,armut, erik gibi meyveler buna örnek olabilir.

Hurma gibi doğal şeker içeren meyveleri yiyerek tatlı isteğinizi bastırabilirsiniz. Ayrıca günde 2 küp bitter çikolata da yiyebilirsiniz.

Tatlı isteğini bastıran yiyecekler kuru meyveler, çikolata, taze sıkılmış meyve suları, en önemlisi de sütün içine tarçın koyarak içmek şeker isteğinin azalmasına neden olur.