Tavşanlar gerçekten havuç sever mi? Neden?

Tavşanlar gerçekten havuç sever mi? Seviyorsa nedeni, sevmiyorsa nedeni nedir?

Tavşanlar kendi doğal ortamlarında havuç kökü yemez, sadece yapraklarını tüketirler.Sadece havuç değil hiçbir sebze kökü yemezler.Hatta havuç tavşanların dişlerine zarar vermektedir. Yapılan araştırmalara göre evde beslenen tavşanların yüzde on biri diş çürüklerine sahiptir.Bu nedenle yeşil yapraklı sebzeler, kuru ot ya da samanla beslenirler. Tavşan ve havuç bağdaşması çizgi film eserlerinden biri olan Bugs Bunny'nin yarattığı algıdır.

">
Note: Evde beslediğimiz hayvanların doğalarına saygı duyalım.

Tavşan havuç sevmez, doğada yaşayan tavşanların havuç başka köklü sebzelerin yapraklarında ve kuru ot saman gibi besinlerle beslenir. Evde tavşan beslediği zaman bile havuç vermek zararlıdır. Sadece marul yapraklarını havuç yapraklarını yeşillikler verebilirsiniz.

Gerçekte tavşanlar havucun kendisini yemezler sadece yapraklarını yerler. Marul yapraklarını çok severler.

Tavşanlar aslında havucun turuncu kısmını sevmezler, yeşil yapraklarını yerler. Havuç sevdiklerini zannetmemizin sebebi Bugs Bunny’dir.

Daha çok havuç yapraklarını ve diğer kök bitkilerinin yapraklarını tüketmekten zevk alır

evet severler tavşanlar kuru ot gibi şeyler yerler havuç tavşanlara iyi gelmesede havucun içindeki şeker tavşanların dişlerini çürütüyorlar

tavşanlar havuç yer ama fazlası zarardır genellikle kuru meyve yeşillik yaprak gibi ürünleri daha çok severler mezledigim için biliyorum

Pet shoplarda satılan tavşan yemleri kuru yemlerdir. Tavşanlar bunları severler yeşil yapraklı bitkileri de tüketirler ama havucu çok severler diye bir durum söz konusu değildir. Bu bize çizgi filmlerin ve masalların yarattığı algıdır.

Kendi doğal ortamında yetişen tavşanlar bazı yeşillikleri yesede genel olarak çiğ sebzeleri yemezler. Yapılan araştırmalar havucun tavşanların dişlerinin çürümesine ve bazı sindirim problemlerine neden olduğunu kanıtlamıştır.

Ben daha bir tavşan görmedim ki havuç yiyor.Ne varsa yoksa yeşillik hep bir marul sevdası var bunlarda tadı da güzel şimdi :grinning:

Bu sadece bir algıdır. Tavsanlar yesilligi cok severler ve bahcenizde cıkan bir cok otu onlara verebilirsiniz

Aslında tavşanlar doğal ortamında havuç yemezler.
Doğal ortamlarında yeşillik kuru ot ve saman gibi besinlerle besleniyor.
Aslında biz küçüklükten gelen çizgi filimden bugs bunny den örnek alarak hep tavşanlar havuç yiyor diye biliyorduk.

tavşanların havuç sevip sevmediğini bilmiyorum ama yeşillik sevdiğini biliyorum.

HEP BU ÇİZGİ FİLİMLER YÜZÜNDEN AKLIMIZDA KALIYO YA FARE PEYNİR SEVİYO YADA TAVŞAN HAVUÇ AMA TAVŞAN OTÇUL Bİ HAYVAN OLDUĞU İÇİN ÖZELLİKLE HAVUÇ SEVMİYODUR YANİ

aslına bakarsanız havuca fazla Bayılmaz tavşanlar Çünkü Havucun içerisindeki şeker tavşanların diş çürüklerine sebep oluyor Aslında tavşanlar gerçekten doğal ortamlarında havuç sevmezler eğer evde tavşan besliyorsanız havuç ve marul çok nadiren verin çünkü bunlar tavşan için gerçekten zararlıdır içerisindeki şeker ile diş çürüklerine sebep olabilir ve hasta olabilir

Genel olarak bakıldığı zaman televizyonlarda cizgi filimlerde hep bize tavşanın havuç sevdiği gösterildiği ama tavşan marul elma gibi sebze türleri ve birçok şeyi de yemeyi sever diye duşunuyorum

Tavşanlar havuç sevmezler. Televizyonda bize dayatılan algı sebebiyle herkes tavşanların havuç sevdiğini düşünür. Aslında tavşanlar havuçun yeşil kısmını seviyor. Tavşanlar hiçbir meyvenin kökünü yemezler. Sadece yeşilliğini yerler. Tavşanlar en çok marul, saman ve yeşillik sever.

tavşanlar havuç sevmezler . Sadece havucun yapraklarını yerler

Yapılan araştırmalara göre tavşanlar doğal ortamlarında havuç gibi kök sebzeleri tüketmiyor. Doğal ortamında tavşanlar kuru ot ve saman gibi besinlerle besleniyor. Aslına bakarsanız havuç tavşanlara pek de iyi gelmeyen bir sebze. Havuç içerisindeki şeker tavşanların dişlerinin çürümesine neden oluyor.

Hayvanlara Zulmü Önleme Topluluğı olan RSPCA bu konuda yaptığı araştırmada evde beslenen tavşanların %11’inin havuç nedeniyle diş çürüğü sorunu yaşadığını ortaya çıkardı.