Tecavüz olayları neden arttı? Eskiden bu kadar var mıydı?

Sizce tecavüz olayları neden arttı? Eskiden bu kadar var mıydı?

Bir ülkede yasalar ne kadar insancıl olursa suç oranının onun ile orantılı olduğuna inanıyorum. Çünkü insanlar kime ne zarar verirse versin hiç ceza almadıkları için su tarz suç oranlarının arttığına inanan biriyim. Bu tarz olayların önüne geçmek için yasalar katı olmak zorundadır. Kimsenin mal ve ırzına dokunma diye ber şey mümkün olamaz. Onun için yasalar katı olmalı. Örneğin bu tarz su. İşleyen kişiler idam edilmeli

Tecavüz olaylarında bence bir değişiklik yok eski zamandan tek farkı artık çağ iletişim çağı olduğu için hiç bir şey gizli saklı kalmıyor haberimiz oluyor. Hatta tecavüzcülere bile verilen cezalar değişmedi hala çok hafif. Bu tür suçlara karşı bu suçu işleyenleri hadım etmek, cinsiyetlerini değiştirmek gibi seçenekler düşünülmeli öldürmek, idam etmek çözüm asla olamaz. İlahi adaleti Allah’a havale etmiş oluruz sadece.

eskiden yokdu çünki internet olayı gelince her şey bitti

Dini hükümler kalmadı çünkü.Kur’an Allah’ın lafzıdır aslında aynı zamanda da toplumsal kuralları belirleyen toplumsal ilişkileri düzenleyen hükümlerden oluşur.İnsanlar Kur’an’ı okumadıkça ve başlarına gelecek olandan habersizce yaşadıkça herşeyi yaparlar.
Cahiliye dönemleride böyleydi insanlar köle olarak alınır satılırdı,erkekler otoriterdi,kadınlara saygıları yoktu.Yani buradan anlaşılıyor ki Arap yarımadasının o zamanki durumuna cahiliye döneminin karanlık dönemine tekrar dönmeye başladık.

Valla var yada yok bu çok iğrenç bir şey olduğu gerçeğini değiştirmez bence.Eskiden de vardı ama eminim

Tecavüz olayları arttı çünkü tecavüz yapanlar serbest kaldığı için şimdi insan diyorki ben yaparsam bende serbest kalım diyor ve yapıyor

Bence son zamanlarda sosyal medyanın da etkisiyle kadınlar ses çıkarmaya başladı. Önceden de vardı ama pek duyulmuyordu. Kadın susturuluyordu. Şuan durum iyi değil ama biz ses çıkardıkça azalacağını düşünüyorum.

Bence eskiden de vardı ama gündeme gelmiyordu , üstü kapatılıyordu .

Eskiden daha fazla olduğunu düşünüyorum. Daha kaldırma tabiri boşuna gelmemiştir. Birde eskiden hiçbir şekilde ses çıkarmayan kadınlar vardı. O yüzden hiç ortaya çıkmıyordu.

Gereken ağır cezalar verilirse tecavüz olayları azalabilir.Tecavüz günümüzde artmasının çok fazla nedeni olabilir.

cezalar caydırıcı değil hatta öldürenler bile ceza almıyor artık aleynayı öldüren şerefsiz hala dışarda üstelik video kaydı varken ne öldrümek ne tecavüz hiçbirine gerekli yaptırım yok

Tecavüz olayları her zaman vardı. İnsanlığın en başından beri. Fakat bu dönemde sosyal medyanın etkisi ile bu olaylar daha çok kişiye ulaşmaya ve farkındalığın artmasına yardımcı oldu. O yüzden önümüze daha çok çıkıyor böyle şeyler.

Bu tür kişiler gelişen dünya ile birlikte içindeki ahlaksız canavarı da özgürlük adı altında korkusuzca sergileme cesaretine sahip oldular maalesef. Toplumda bu kişilere gereken cezalar olan ‘‘Kısası kısas, Kamu hizmetlerinde ölene dek ücretsiz çalıştırılmak, Aşı ve türevi tıbbi ortamlarda denek olmaları, idam’’ gibi cezalar bu kişilere verilmedikçe azalıyor olsalar da bitmelerini görmek biraz daha zaman alacak gibi maalesef. Eskiden en azından benim bildiğim ve ailemin bana anlattığı kadarı ile bu olaylar daha nadir yaşanıyormuş. Dilerim ki bu konularda ciddi yaptırımlar yapılır da böylesine iğrenç olaylar ile kadınlarımız mağdur olmaz inşallah daha fazla.

Zaten içeri almıyorlar mantığıyla herkeste bi cesaret var ve insanlar diğerlerinin bu kadar serbest olduğunu gördükçe cesaretleniyor. Korkunç !

Hayır eskiden bu kadar tecavüz olayları yoktu. Çünkü bu toplum tarafından çok yadırganan bir durumdu. Örneğin insanlar sokakta sesli gülmeye utanırken şu anda hiç olmaması gereken şeyler yapıyorlar. Insanların ne dediğinin bir önemi vardı. Şimdi haber oluyorlar, binlerce küfür yiyorlar ama yaptıkları şeyden utanmıyorlar. Ayrıca şu anda yaptıkları tecavüz olayından sonra suçu hafifletecek geçerli bir açıklama ile suçtan yırtıyorlar. Eskiden cezalar daha ağırdı. Şu anda her türlü insanları enayi yerine koyabiliyorlar. Allah onları ıslah etsin.

Dünya gitgide değiştiği için bir çok farklılaşmaya, yapaylığa ve ahlaki çözünmeye maruz kaldık. Çok klişe olan ama bir o kadar da doğru olan “eskiden böyle miydi?” sorusu… Biraz düşündüğümüz de nelerin arttığını ve nelerin azaldığını az çok tahmin edebiliyoruz. Önceki dönemler de insanlar birbirlerine o kadar güvenirlermiş ki dükkan ya da evlerinin kapısını minik, formaliteden bir iple bağlamaları onlar için yeterli olurmuş. Ya şuan? Bizzat için de bulunduğumuz evimiz de dükkanımız da kendimizi, ırzımızı ve malımızı korumak için bin bir türlü güvenlik önlemi alıyoruz. Gerçekten fazlasıyla yapay şeye maruz kaldık ve ondan da daha fazla ahlaki çözünme yaşadık ve işte sonuçları… Tecavüzler, gasplar, kaçırılmalar ve daha niceleri…

Aslında değişen bir fark yokdur diye düşünüyorum. Sadece bu kadar yaygın haberler oluşmuyordu şimdi herne olursa olsun insanlar hemen öğrenme şansını bulabiliyor

hep vardı diye düşünüyorum

eskidende bu kadardir ama insanlar artık bilinçli başlarına gelen olayları karşı tepkilerini cesurca dile getiriyorlar .