Tehlike ve risk arasındaki fark nedir?

Tehlike ve risk arasındaki fark nedir? Tehlike kaynağı nedir? Riskler nasıl belirlenir?

Tehlike bariz açık ve ortadadır.
Risk ise bir ihtimaldir, gerçekleşmemiştir.
Olmama ihtimali de vardır.
Insan yaklaşan bir tehlike için risk alır.
Yanı risk tehlikeden önce gelir.
Alınan riske göre tehlike orani az yada çok olabilir.

tehlike bir işin zarar vereceği bilgisidir risk ise tehlikeli bir şeyi göze alarak kazanmak veya kaybetmektir

Tehlike, var olan zarar verme potansiyelidir. Risk ise bu tehlikeye rağmen yapılacak işte karşılaşılacak kayıp ve zararların gerçekleşme ihtimalidir. Tehlike her zaman vardır. Risk tehlikeyi göze alarak hareket etmektir. Sonuçta tehlikeden dolayı zarar görme veya görmeme ihitimallerinden birisi gerçekleşecektir.

Tehlike is yerinde veya dısarda olusabilecek, calisanlari veya bizi etkileyecek zarar gelme potansiyelidir, Risk ise tehlikeden meydana gelen kayıp, yaralanma gibi bünyemize verebilecek zarardır.

aslında ikisi de birbirini tamamlar niteliktedir.Tehlike günlük hayatta iş yeri,ev vs. yerlerde meydana gelebilecek olan hasar ve zarar potansiyeli anlamına gelir. Risk ise tehlikeden kaynaklanan yaralanma ve hasar gibi sonuçların oluşma ihtimalidir.

Risk her zaman kötü değildir bize her durumda zarar vermez. Bazen alınan riskler kötü sonuçlar doğurabilir ama kötü sonuçları önceden bilinir bunun yanında iyi sonuçları da bilinir ve kötü sonuçlara rağmen risk alınır. Ama tehlike bize doğrudan zarar verir.

Tehlike O İşin Veya Bölgenin Sıkıntılar Yaratabileceği Anlamı Verir Risk İse Tehlikeli Bölgeye Girerek Risk Almış Olursunuz

Tehlike ve Risk arasındaki fark çoktur risk daha gerceklememiştir ve tehlikenin arkasında yer alır yani ikiside cok anlamı cümlelerdir

Tehlike içinde bulunduğumuz durumun veya bir şeyin tehlike boyutudur.Risk ise bir işin veya durumun olası en azdan en fazlaya zarar görebilirlilik boyutudur.

tehlike yaptığınızı işi aksiyon haline gelen ve çoğul insanın yapamadığını yapma risk de bi iş yapım bütün risk alma yani elinizde bi miktar para var ve o parayı iddaa oynuyorsun bu riskdir

Tehlike göz önünde bulunan bir durumdur ve açık bir şekilde ortada bulunmaktadır. Bir şeyin tehlikeli olup olmadığı zaten önceden belli olacağı için onu gözle görmek hissetmek zaten mümkündür. Fakat risk ise ortada olmayan hem gözümüzle göremediğimiz veya duygusal olarak hissetmediğimiz durumlara verilen genel addır. Risk birdenbire ortaya çıkacağı için insanları ani olarak şoka sokabilme ihtimali de oldukça yüksektir. Bu yüzden tehlike ile risk arasında bariz bir fark bulunmaktadır.