Tek başımıza kaldığımızda kafamız da neden sürekli soru işareti olur?

Sürekli soru işaretleri ile dolu kafamız. Sürekli sorarız. Peki tek başımıza kaldığımızda neden bu kadar fazla sorarız kendimize?

Bunun sebebi yalnızken elimizde olmadan daha fazla düşünmeye itilmemiz. Etrafta birileri varken aklımıza bile gelmeyecek şeyleri yalnızken düşünebiliyoruz. Bence bunun tek bir sebebi yok. Bizi bizden başka kimse daha iyi bilemez ve elimizde değil ki düşünmek. Düşünmek durdurabileceğimiz bir şey değil. Bu açıdan baktığımızda sorularla baş başa kalmamız çok normal. Ama yine de bence kimse kendi üstüne çok gitmemeli diye düşünüyorum çünkü çok fazla soru sormak zarar verir.

Can sıkıntısından sürekli insan uğraşçak bir şey ister ve hayatı vs… sorgulamaya başlar.

Onu bende bilmiyorum,bir fikrim yok.Ama sadece tek başımıza kaldığımız zaman değil, başımızı yastığa koyduğumuz anda öyle.

Can sıkıntısından aylaklıktan olur.İşsiz insanlarda depresyon daha yaygındır

Anksiyete bozuklu denir bu duruma. Yani kaygı bozukluğudur. Tedavi olmadıkça sürekli ilerler. Ben yaşadım bu durumu ilaç kullandım ama tabiki doktor takibinde.

Cunku hepimizin bir derdi sikintisi var. Bazen bazi islerin altindan kalkamiyoruz. Aksam kafamizi yastiga koydugumuzda surekli onu nasil yapicaz bunu nasil yapacagiz diye dusunur dururuz. Bu sebeple kafamizda milyonlarca soru isareti vardir.

Yalnız kaldığımızda daha fazla düşünmeye meyilli olmamızdır. Başka zaman hiçbir önemi olmayan bir sorun, yalnız kaldığımızda bir an da zihnimize üşüşerek bizi rahatsız eder, o konu hakkında gereksiz düşüncelere kapılmamıza neden olur. Bu duruma, bir şekilde endişe bozukluğu da denebilir. Günümüzde çoğu insanın muzdarip olduğu bu durumu başka aktiviteler yaparak unutmaya çalışıyoruz, ama yalnız kaldığımızda yine sorunlarla baş başa oluyoruz. Bu nedenle zihnimizi mümkün olduğunca boş bırakmamak en iyisi olacaktır.

Genel olarak bir sebebi yok. İnsanın doğasında var sürekli düşünmek ve kafada soru işaretinin olması.

Daha çok girişimci bir ruha sahip olduğum için daha çok o tarz konular aklıma takiliyoe.

Çünkü herhangi bir uğraşla ilgilenmediğim zaman sorunlar problemler aklımıza gelir ve nerede yanlış yaptığımızı sorgularız Ama herhangi bir uğraş olursa aklımıza çoğu problemler gelmez problemler ile birlikte sorularda gelmez

Bende pek soru işareti uyandırmıyor açıkçası. Çünkü karar alacak birşeyim yok :slight_smile:

Zihnimizi meşgul edecek bir olay ve ya bir kişi olmadığında istemsiz olarak düşünmeye başlarız.

Eğer bir hata yaptıysak ve bunu da kimseyle paylaşma dıysak yalnız kaldığımızda hep aklımıza gelir ve kendimizi sorgular dururuz

tek başınayken insan herhangi bir meşguliyeti yok ise vesvese ve kendi kendisiyle konuşup, her şeyi kurar.

kuruyoruz kafamızda çünkü. çünkü çevremiz bizi paranoyaklaştırdı.

Aslında, bilinçaltımızda sürekli sorular vardır .Yalnız kaldığımızda açığa çıkar ve farkındalık kazanır. Özellikle, gece uyumaya çalıştığımızda zihni o kadar meşgul eder ki; bazen uyku kaçırdığı bile olur.

Düşünüyoruz. Ne, ne değildir. Bunu anlamaÜnsalazım. İnsan düşünen bir varlıktır. Düşünmemek elde değil.

İnsan yalnız kaldığında en basit şeyleri bile düşünür olur. Düşünmesinin sebebi ise o yalnız kaldığı an da ki gibi sürekli yalnız kalma hissiyatıdır.

Bende hiç olmaz ya ben oyunlarda bir şeyler ters gittiğinde düşünmüyor değilim neden böyle oldu şöyle oldu. . .