Teknik serviste tamir edilen tablet bomba gibi patladı!

Bursa’da genç iki şahsın işlettiği telefoncuda tablet tamir edilirken birden bire patladı olayda yaralanan olmadı.

Onu tamir eden kişiye birşey olabilirdi Allah kurtarmış.pil yada bataryalardan olduğunu düşünüyorum.

Yüksek ihtimal pil ile alakalıdır. Ya onlar pile zarar verdi ya da pil orijinal değildi. Çok dikkat edilmesi gerekiyor batarya şakaya gelmiyor maalesef.

Kimin ne verdiği belli değil.

Adam lisanssız çakma pilli tableti vermiş olan olmuş.

Dikkat etmek lazım.

Yaşanılan şeyler.
Tablette telefonda ısınmayla patlamalar meydana gelmekte.
Allahtan yaralanan olmamış . Çok dikkatli olmak gerekli.

Ben de bu tür olaylar yaşamaktan çok korkuyorum . Umarım başımıza gelmez bunlar.

Çok tehlikeli bir durum elektronik aletleri tamir ederken korunaklı maske, eldiven vs kullanılmalıdır.

Elektrik elektronik işleri çok zor ve tehlikeli bir iştir. Malesef ısınan elektronik aletlerde böyle istenmeyen durumlar oluyor.

İyi ki yaralanan olmadı büyük ihtimalle belleği veya hard disk patlamış olabilir.
Aslında usta olan kişiler onun patlayacağını bilmesi gerekir kontrol edilmesi gerekir ama genç oldukları için amatör olabilirler.
Neyse geçmiş olsun bir daha böyle olaylarla karşılaşmamaları için dikkatli olmaları gerekli.
Bir dahakine bu kadar kıl payı kurtulamayabilirler.

Bu tarz olaylar çok fazla oluyor. Bu da tamir eden kişilerin işini iyi bilip bilmemesiyle alakalı olabilir.

neyse ki yaralanan olmamış daha dikkatli olmaları lazım. bir hata büyük şeylere neden olabiliyor.

Bu tür durumların şakaya denk gelmeyeceğini düşünmeli çok dikkatli olmalıyız. Ateş su ve elektrikle şaka olmaz.

Böyle bir patlama yaşamaktan inanılmaz korkuyorum. Her an elimizde tehlike taşıyoruz.

Teknolojik aletlerin hatalı kullanımları sonucu maalesef tamir sırasında patlamaya da yol açıyor. Açıkçası o tableti getiren kişilerinde bunu düşünüp belirtmesi lazım. geçmiş olsun bu arada arkadaşa.

Allah’tan çalışanlara bir şey olmamış.Böyle ufak patlamalar gerçekten büyük sorunlara yol açabiliyor.

Evet bu haberi bende gördüm.Çok şaşırdım neden olduğunu merak ettim çünkü durduk yerde patlamaz batarya.Müşterinin getirdiği tabletin bataryası şişmiş bataryayı değiştirmeye gelmiş.Telefoncuda bataryayı şiştiği için çıkararamamış,çıkması için fön makinesiyle ısı vermiş patlama sebebi bu bilgisizlik işte geçmiş olsun tekrardan umarım akıllanmıştır.

Teknik servisle uğraşırken insanın bu konuda çok bilgili olması gerekiyor. Malesef Eğer insanın biraz bilgisizliği varsa böyle olaylara neden olur. Günümüzde telefon ve tablet tamircileri birçoğu sadece okuryazardır. teknik serviste çalışıp telefon ve tabletleri tamir ediyor. Konu para olunca bir başka bir şekilde kazanmaya çalışıyor. kimse tam olarak bilgi almıyorlar.
Neyse ki onlara bir şey olmamış, Geçmiş olsun insan bilmediği işleri bilene kadar öğrenene kadar yapmaması gerekir. bazen bilmediğin bir iş yaptığında hayatına da mal olabilir.

Bunlar çok olağan olaylar. Cihaz ısınmıştır veya onu tamir eden kişi bilgisizdir patlamıstır. Allahtan yaralanan olmamış.

Bazen böyle olayları duyuyorum cep telefonu patlıyor, laptop patlıyor gibi muhtemelen ürünlerdeki hata veya yanlış kullanım.

Teknolojik aletlerin patlamasına neden olan sebepler;

• _Şarjda teknolojik alet kullanılırsa bataryası yara alır ve en ufak bir müdahalede patlar._
  • _Bazı aletlerin fabrika çıkışında arızası olabilir. Bu arızalı ürünlerde elinizde her an patlayabilir._
  • _Bir cihaz şarjda uzun süre bırakılırsa bu da cihazın patlaması için geçerli bir sebeptir._
  • _Kalitesiz powerbankler her an patlayabilir, aynı zamanda bataryasını doldurduğunuz cihaza da zarar verir._
  • _Merdiven altı üretim bataryalar cihaza zarar verir ve her an patlayabilir._
  • _Cihazı tamir eden kişinin bataryaya karşı çok hassas olması gerekir. Bataryaya yapılacak olan en küçük müdahale bataryanın patlamasına neden olacaktır._
  • ">