Teknoloji bağımlılarının ülkeye faydası olabilir mi?

Sizce teknoloji bağımlılarının ülkeye ne gibi faydası dokunur/hükumet bu fayda konusunda ne gibi çalışmalar yapabilir

Bu teknolojiyi nasıl kullandığına bağlıdır. Eğer zevk, oyun gibi şeyler için kullanacaksa faydası yoktur ama eğer teknolojiyi bilgi için kullanacaksa faydası olabilir.

TEKNOLOJİYİ İLERLEMEK ADINA KENDİMİZİ GELİŞTİRMEK ANLAMINDA KULLANACAKSAK EĞER TABİİ Kİ ÇOK YARARLI OLUR FAKAT BOŞ ZAMANLARIMIZI SIRF SOSYAL MEDYADA TAKILMAK İÇİN YADA OYUN ÜZERİNE TEKNOLOJİYİ GELİŞTİRECEK OLURSAK NE ÜLKEYE NE DE KENDİMİZE FAYDASI OLMAZ…

Teknoloji bağımlılığı sadece en yeni teknolojiyi alıp kullanmaya çalışmaktan ibaret değilse bir fayda sağlayabilir. Bu gün Samsun note 10 veya İphone 11 sahibi olanlara bakıyorumda evlerinde en son sistem elektronik ve elektirikli ev aletlerine sahipler ancak sadece belli fonksiyonlarını kullanabiliyorlar. Bir telefon sadece kamerası ve şarjı iiyi ekranı büyük diye alınıyor. Diğer özellikleri kullanılmıyor. Bunun dışında teknolojik bir aleti alıp onu inceleyip çalışma prensiplerinden yola çıkarak inovasyon kazandıracak kişinin yeteri kadar eğitimli olması gerekir. Sadece cihazların teknolojik özelliklerini bilip bundan bir nema beklemek çok uygun değil diye düşünüyorum. Ancak mühendis iseniz biim adamı iseniz o zaman başka olur tabi.

Teknoloji bağımlılığının bir ülkeye faydası olacağına sanmıyorum. Yolda geçen insanlara baktığınızda ellerinde telefon, önlerine bakmadan yürüyorlar. Bu yolda oldukça tehlikeli bir durum olmasının yanı sıra kişi insanlardan uzaklaşır. Kişi, teknolojiyi bilgi amaçlı kullanıyor ise bu ülkeye faydalıdır ama insanlar çoğunluk teknolojiyi bilgi amaçlı kullanmak yerine sosyal medyada dolaşıp, oyun oynayıp zamanını öldürüyorlar.

teknoloji bağımlısından kastın teknolojiye aç, teknolojiyle donatılmış ürünün çalışma prensibini inceleyen biri ise tabiki yararı olabilir. he eğer teknoloji bağımlısından kastın ilk çıkan ürünü hemen alıp bütün özelliklerini bilmeden kullanmaksa bu kişiler sadece tüketici grubuna girer.

Teknolojiyi nasıl kullandığına göre cevabı değişir. Eğer teknoloji bağımlısı olup yazılıma merak salınırsa tabiki ülkeye faydası olur ama tik tok videosu çeken teknoloji bağımlılarının ülkeye faydası olmaz.

Bağımlı olan bireyler hiç bir şekilde fayda sağlayamazlar çünkü kontrollerini yitirmişlerdir,sadece bağımlı oldukları konulara yönelirler ve bu onlara başarısızlık getirir ardından da mutsuzluk.

Şahsen ben teknoloji bağımlılığının bi faydası olabileceğini zannetmiyorum hatta düşünmüyorum.

Teknoloji bağımlısı geçnlerden dahi olan kişiler devlet işlerinde siber saldırılarında o siber saldırılara karşı güvenlik için o teknolojik bağımlısı olan kişiler bu saldırı için kullanılabilir

Teknolojinin ne doğrultuda, hangi amaçla kullanıldığına göre değişir. Günümüzde, internet ve bilgisayar teknolojilerini bir kenara koyarsak, genellikle günlük hayatta pratiklik kazanmaya dönük teknolojiler geliştirmeye odaklanılıyor. Sağlık alanında da kayda değer gelişmelere tanıklık ediyoruz fakat sıradan bireylerin (uzmanlığı olmayan), teknolojiye olan bağımlılık seviyelerindeki artışın ülkeye herhangi bir fayda sağladığını söyleyemeyiz. Bireylerin öncelikle öğrenmeye ve ardından fayda sağlamaya açık olmaları gerekir ki; bulundukları topluma da katkı sunabilsinler.
Ayrıca, çocuklar erken yaşlarda teknolojiyle tanıştırılmalı ama bunun seviyesi iyi ayarlanmalı. İnternet, televizyon ve sosyal medya ile sınırlı bir teknoloji zihniyeti, ne yazık ki gerek ülkeye gerekse de bireylere fayda değil; zarar getirmektedir. Yazılımsal eğitimler başlangıç olmalı, sonrasında teknolojiye olan tutku; beceri, yaratıcılık ve donanımla birlikte teknik alanda da kendisini göstererek ülkeye fayda olarak geri döner.

Elbette olur. Teknoloji bağımlıları teknolojinin gelişmesi için uğraşır ve ülkede olmayanı ülkeye getirip ülkenin kalkınması için uğraşırlar.

Teknoloji bağımlıları dışlanmışta olsa gerçekten önemlidirler. Hayatımizdaki hemen hemen herşey teknolojiyle yönetilmektedir dolayısıyla da teknoloji bağımlılarının önemi büyüktür.

Zaten teknolojik gelişmeleri hem destekleyerek hem de talep ederek teknolojinin ilerlemesini sağlayanlar da teknoloji bağımlıları değil midir? Teknolojiyi talep edenler olmasa teknoloji nasıl gelişsin? Teknoloji bağımlısı olan insanlar sürekli teknolojiyle içli dışlı olduklarından teknolojik cihazlarda uzmanlaşırlar. Ve en iyisini isterler. Çünkü teknoloji onlar için temel ihtiyaçtır. Bu da teknolojinin daha da ilerlemesini sağlar.

Teknoloji Bağımlılığı Ülkeye Faydalı Mıdır?

Teknoloji bağımlılığı dediğimiz kavram aslında iki ayrı türe ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi olarak teknoloji bağımlıları: her an yeni üretilen bir üründen haberdar olan, üretim/ yaratma aşamasını araştıran ve merak eden, yenilikçi ve sürekli ürün deneyimleyen ve bunu iş haline getiren ve ortaya çok güzel yeni teknolojik ürünler sunan kişilerken, ikinci kategori olarak teknoloji bağımlıları ise, sadece sahip olma isteği üzerine teknoloji takip eden, hiçbir bilgisi olmayan kişilerdir. Bağımlılık üretkenlik getirdiği sürece iyi bir şey olarak tanımlanabilir aksi takdirde bir işe yaramayacaktır. Hatta olumsuz yönde etkileri görülecektir. Kişinin ruhsal açıdan bakıldığında yıprandığı ve de hayattan kopuk bir şekle büründüğü gözle görülecektir. Bu bağımlılığın ülkeye herhangi bir konuda fayda sağlayabileceği söylenemez. Bu anlamda birinci kategoride bahsettiğimiz bağımlılık ise gelmek anlamda ülkeye ve teknolojiye büyük bir oranda katkı ve de fayda sağlayabileceğini söyleyebiliriz.

">

" Ülkeye fayda sağlayacak ne yapabilirim "? sorusunun cevabını teknoloji sayesinde bulabiliriz. Önemli olan şudur: “Yaşadığım çevre bana yeterli veri sağlıyor mu”? Etrafım kitaplarla çevrili olsaydı bu sorunun cevabını hala arıyor olabilirdim.
Evet ben bir telefon bağımlısıyım .Kendimi sanki birşeyler kaçırıyor gibi hissediyorum.Dünya hızla değişiyor. Herkes gördükleri ile para kazanacak ve yaşayacak.Ne görürseniz o olursunuz. Her gün 500 tane tarih sorusu çözerseniz tarih olursunuz kim bilir.

eğer oyun oynuyorsa hayır olmaz ama bir şeyler üretmeye çalışıyorsa evet

Bağımlılık hiçbir şekilde doğru karşılanmasada, teknolojiye bağımlı olan kişiler sayesinde teknoloji gelişti. ülkeye faydası olduğunu düşünüyorum.